Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Patryk Czarnowski: Na ten medal pracowaliśmy cały sezon

Patryk Czarnowski: Na ten medal pracowaliśmy cały sezon

fot. archiwum

Mówi się, że nie wygrywa się srebrnego medalu, ale przegrywa złoty. Dla zawodników Jastrzębskiego Węgla wicemistrzostwo kraju nie jest jednak porażką. Podopieczni Roberto Santilliego z pewnością ten sezon mogą zaliczyć do udanych.

Po zakończeniu meczu i uroczystej dekoracji, kiedy meczowe emocje zaczęły opadać zawodnicy obu drużyn wciąż cieszyli się z uzyskanych wyników. Skra Bełchatów po raz szósty z rzędu sięgnęła po tytuł mistrza Polski, jednak nie mniejszą satysfakcje mieli jastrzębianie. Mimo że przegrali w rywalizacji finałowej, nie wykorzystując szansy na przedłużenie rozgrywek, zdobyte drugie miejsce uznali za sukces: – Jest wielka radość, naprawdę cieszę się z tego srebrnego medalu. Wiadomo, że zdobywa się go przegrywając, ale to jest podsumowanie sezonu, medal na który pracowaliśmy cały sezon. Możemy się cieszyć również z przebiegu całego sezonu – zaznaczył środkowy jastrzębian, Patryk Czarnowski.

Analizując historię klubu z Jastrzębia, wywalczenie w jednym sezonie srebra mistrzostwa kraju i Pucharu Polskiej z pewnością jest sukcesem. A sam sezon należałoby uznać za najlepszy w wykonaniu siatkarzy z Jastrzębia. Uwagę na to zwrócił również Patryk Czarnowski: – Dla nas był to jeden z lepszych sezonów Puchar Polski i finał Mistrzostw Polski, tak że muszę powiedzieć w imieniu drużyny, że bardzo się cieszymy. To nie są te dwa, trzy ostatnie mecze tylko nasza praca, a na ten medal czekaliśmy praktycznie od lipca.

Do zwycięstwa zabrakło niewiele, spotkanie rozstrzygnęło się dopiero po pięciu setach. Mimo wysokie prowadzenia gości w secie pierwszym podopieczni trenera Santilliego wrócili do gry, najpierw wygrywając odsłonę drugą, a następnie set kolejny. Przy prowadzeniu 2:1 jastrzębianie pozwolili rywalom na wyrównanie stanu spotkania. O końcowym rezultacie zadecydował set piąty:Było bardzo blisko, doprowadziliśmy do tie-breaka. Ale finał to finał, mecze są trochę inne, Skra do końca walczyła i wierzyła, że może zdobyć to złoto. Na pewno byli lekko zdeterminowani, nie zdobyli Pucharu Polski w tym roku, nie zajęli pierwszego miejsca w Final Four, uważam jednak, że mieli naprawdę dobry sezon. Gratuluję im tego złota – dodaje środkowy Jastrzębskiego Węgla.

Z punktu widzenia kibiców Jastrzębski Węgiel może mieć za sobą bardziej udany sezon, niż zawodnicy z Bełchatowa. Cele stawiane przed Bełchatowem dotyczyły zwycięstwa w Pucharze Polski oraz w Final Four Ligi Mistrzów pozycji wyższej niż trzecia. Patryk Czarnowski nie uważa jednak, że Skra w jakikolwiek sposób zawiodła: – Ludzie czasami za dużo wymagają od zespołów, co roku Skra przynosiła im fajne wyniki. W tym roku, gdzieś w połowie sezonu lekko im się powinęła noga i ludzie przestali nich wierzyć. Ale tak chyba nie można, gratuluję im złota, ale my cieszymy się z naszego srebra – to jest naprawdę bardzo dobry wynik.

Mimo że Jastrzębski Węgiel grał u siebie, niestety atutu własnej hali nie było. Na obu spotkaniach dopisali za to kibice. Sympatycy Jastrzębskiego Węgla zapełnili wszystkie miejsca w hali, wspierając swoją drużynę do ostatniej piłki. Sami zawodnicy niejednokrotnie zaznaczyli, jak ważne jest dla nich wsparcie kibiców. Co o kibicach jastrzębian mówił po meczu Patryk Czarnowski? – O fanach Jastrzębia można dużo i długo opowiadać, to są naprawdę wyjątkowi ludzie. Zawsze nas wspierali i pewnie wspierać będą, także bardzo im dziękujemy za wiarę i doping.

*Z Patrykiem Czarnowskim rozmawiała Edyta Bańka (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-05-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved