Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Patryk Czarnowski: Na ten medal pracowaliśmy cały sezon

Patryk Czarnowski: Na ten medal pracowaliśmy cały sezon

Mówi się, że nie wygrywa się srebrnego medalu, ale przegrywa złoty. Dla zawodników Jastrzębskiego Węgla wicemistrzostwo kraju nie jest jednak porażką. Podopieczni Roberto Santilliego z pewnością ten sezon mogą zaliczyć do udanych.

Po zakończeniu meczu i uroczystej dekoracji, kiedy meczowe emocje zaczęły opadać zawodnicy obu drużyn wciąż cieszyli się z uzyskanych wyników. Skra Bełchatów po raz szósty z rzędu sięgnęła po tytuł mistrza Polski, jednak nie mniejszą satysfakcje mieli jastrzębianie. Mimo że przegrali w rywalizacji finałowej, nie wykorzystując szansy na przedłużenie rozgrywek, zdobyte drugie miejsce uznali za sukces: – Jest wielka radość, naprawdę cieszę się z tego srebrnego medalu. Wiadomo, że zdobywa się go przegrywając, ale to jest podsumowanie sezonu, medal na który pracowaliśmy cały sezon. Możemy się cieszyć również z przebiegu całego sezonu – zaznaczył środkowy jastrzębian, Patryk Czarnowski.

Analizując historię klubu z Jastrzębia, wywalczenie w jednym sezonie srebra mistrzostwa kraju i Pucharu Polskiej z pewnością jest sukcesem. A sam sezon należałoby uznać za najlepszy w wykonaniu siatkarzy z Jastrzębia. Uwagę na to zwrócił również Patryk Czarnowski: – Dla nas był to jeden z lepszych sezonów Puchar Polski i finał Mistrzostw Polski, tak że muszę powiedzieć w imieniu drużyny, że bardzo się cieszymy. To nie są te dwa, trzy ostatnie mecze tylko nasza praca, a na ten medal czekaliśmy praktycznie od lipca.

Do zwycięstwa zabrakło niewiele, spotkanie rozstrzygnęło się dopiero po pięciu setach. Mimo wysokie prowadzenia gości w secie pierwszym podopieczni trenera Santilliego wrócili do gry, najpierw wygrywając odsłonę drugą, a następnie set kolejny. Przy prowadzeniu 2:1 jastrzębianie pozwolili rywalom na wyrównanie stanu spotkania. O końcowym rezultacie zadecydował set piąty:

Było bardzo blisko, doprowadziliśmy do tie-breaka. Ale finał to finał, mecze są trochę inne, Skra do końca walczyła i wierzyła, że może zdobyć to złoto. Na pewno byli lekko zdeterminowani, nie zdobyli Pucharu Polski w tym roku, nie zajęli pierwszego miejsca w Final Four, uważam jednak, że mieli naprawdę dobry sezon. Gratuluję im tego złota – dodaje środkowy Jastrzębskiego Węgla.

Z punktu widzenia kibiców Jastrzębski Węgiel może mieć za sobą bardziej udany sezon, niż zawodnicy z Bełchatowa. Cele stawiane przed Bełchatowem dotyczyły zwycięstwa w Pucharze Polski oraz w Final Four Ligi Mistrzów pozycji wyższej niż trzecia. Patryk Czarnowski nie uważa jednak, że Skra w jakikolwiek sposób zawiodła: – Ludzie czasami za dużo wymagają od zespołów, co roku Skra przynosiła im fajne wyniki. W tym roku, gdzieś w połowie sezonu lekko im się powinęła noga i ludzie przestali nich wierzyć. Ale tak chyba nie można, gratuluję im złota, ale my cieszymy się z naszego srebra – to jest naprawdę bardzo dobry wynik.

Mimo że Jastrzębski Węgiel grał u siebie, niestety atutu własnej hali nie było. Na obu spotkaniach dopisali za to kibice. Sympatycy Jastrzębskiego Węgla zapełnili wszystkie miejsca w hali, wspierając swoją drużynę do ostatniej piłki. Sami zawodnicy niejednokrotnie zaznaczyli, jak ważne jest dla nich wsparcie kibiców. Co o kibicach jastrzębian mówił po meczu Patryk Czarnowski? – O fanach Jastrzębia można dużo i długo opowiadać, to są naprawdę wyjątkowi ludzie. Zawsze nas wspierali i pewnie wspierać będą, także bardzo im dziękujemy za wiarę i doping.

*Z Patrykiem Czarnowskim rozmawiała Edyta Bańka (Strefa Siatkówki)