Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Maciej Dobrowolski: Mistrzostwo to coś wspaniałego

Maciej Dobrowolski: Mistrzostwo to coś wspaniałego

fot. archiwum

Maciej Dobrowolski od 2005 roku reprezentuje barwy Skry Bełchatów i jest to już jego piąty tytuł Mistrza Polski z ta drużyną. Rywalizacja o mistrzostwo Polski z roku na rok staję się trudniejsza, bo zespoły są coraz silniejsze - mówi zawodnik Skry.

Wreszcie sukces na koniec sezonu.

Maciej Dobrowolski:Uważam, że sukcesów w tym sezonie nam nie brakowało. Srebrny medal klubowych Mistrzostw Świata oraz brązowy medal Ligi Mistrzów ma swoją wymowę. Może to zostało źle odebrane poprzez nadzieje jakie zostały rozbudzone w związku z naszym udziałem w tych rozgrywkach. Mamy złoto, srebro i brąz w tym sezonie i chyba to złoto zdobyte w Plus Lidze ma dla nas największą wartość. Obronić to trofeum i to po raz któryś z kolei nie jest sprawą łatwą. Tym bardziej, że nasza liga staje się coraz silniejsza. Oczywiście nasz zespół też jest coraz silniejszy, ale jest też coraz więcej drużyn, które zgłaszają aspiracje do medali. Muszę przyznać, że w tym roku było nam bardzo ciężko. Nie powiem, że baliśmy się o to, że polegniemy w tym finale, ale spotkania z Jastrzębskim Węglem były bardzo wyrównane i łatwo nam nie przyszło zdobycie kolejnego tytułu Mistrza Polski.

Jastrzębski Węgiel postawił wam trudne warunki walki o złoto.Dziwne by było, gdyby się nam mocno nie przeciwstawił. Przecież w tej drużynie też są gwiazdy światowego formatu jak Abramov, Yudin czy Hardy. Są też młodzi siatkarze naszej kadry Łomacz i Czarnowski. Tak więc to nie są anonimowi zawodnicy i oni nie grali tak sobie by rozegrać spotkanie. W momencie rozpoczęcia finałowej rozgrywki szanse obydwu ekip były równe. My byliśmy tylko papierowym faworytem tego finału.

Czy były chwile zwątpienia podczas tych spotkań finałowych?

Pierwsze dwa sety w pierwszym spotkaniu w Bełchatowie zagraliśmy bardzo słabo. To rzutowało na całą rozgrywkę finałową. Później jednak wszyscy wierzyliśmy w sukces i w to, że już z Jastrzębia wyjedziemy ze złotymi medalami.

Co lepiej smakuje – Mistrzostwo Polski czy szampan po dekoracji?

Oczywiście mistrzostwo. Szampan to tylko dodatek, tak jak medal czy wszystkie inne rzeczy wokół tego. Tak naprawdę to mistrzostwo to jest ta największa wartość i jest to coś wspaniałego.

* Rozmawiał Marek Knopik (Strefa Siatkówki)

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-05-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved