Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Komu miejsce w II lidze, komu?

Komu miejsce w II lidze, komu?

fot. archiwum

Działacze z Bydgoszczy w związku z planowanym utworzeniem rozgrywek młodzieżowych przy PlusLidze, chcą zrezygnować z drugoligowej drużyny Chemika. Miejsce w II lidze proponują innym zespołom - najpierw z Grudziądza, teraz z Sulechowa.

Nie jest wykluczone, że siatkarze Oriona Sulechów – mimo spadku z drugiej ligi – ponownie zagrają w tej klasie rozgrywek. Z propozycją ponownej gry w II lidze zwrócił się do sulechowian zespół z Bydgoszczy.

Od nowego roku ma powstać – na wzór piłki nożnej – Młoda Ekstraklasa Siatkówki. W związku z tym zespół Delecty Bydgoszcz wycofuje swoją drużynę – Chemika – z rozgrywek II ligi. W wolne miejsce być może wejdzie Orion Sulechów. – Dzwonili do nas, choć wiem, że ponoć Grudziądz chce wykupić to miejsce. Za kilka dni podejmiemy decyzję, co dalej. Na razie nie mamy żadnych informacji od działaczy z Bydgoszczy. Wiem, że zawodnicy chcieliby grać w drugiej lidze – powiedział cytowany przez Radio Zachód Arkadiusz Lickindorf – prezes Oriona

Za miejsce w drugiej lidze trzeba jednak zapłacić. Według naszych informacji jest to kwota ok. 10 tysięcy złotych, Na razie nie wiadomo, czy sulechowski klub dysponuje taką kwotą.A może tak działacze z Bydgoszczy wystawiliby miejsce w II lidze na oficjalnej licytacji? Każdy miałby równe szanse, a może i udałoby się szarpnąć więcej niż 10 tys. złotych. A rywalizacja sportowa? Walka o II ligę? To już sprawa drugo, jeśli nie trzeciorzędna.

źródło: inf. własna, Radio Zachód

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-05-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved