Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Igor Yudin: Zabrakło doświadczenia

Igor Yudin: Zabrakło doświadczenia

fot. archiwum

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla, po czterech meczach ze Skrą Bełchatów przegrali spotkanie decydujące o  tytule mistrza Polski. Czego zabrakło do zwycięstwa, jak mówi atakujący jastrzębian Igor Yudin - doświadczenia.

Jak oceniłbyś rywalizację finałową, dla Ciebie jest to wygrane srebro, czy raczej przegrane złoto?

Igor Yudin:Chyba to i to, myślę że bardziej jednak przegrane złoto. Mieliśmy wielką szansę, żeby doprowadzić do tego piątego meczu. Myślę, że i tak jest to nasz najlepszy sezon. Cieszymy się ze srebra i mamy nadzieję, że następny sezon będzie taki sam albo nawet lepszy.

Kiedy przyjdzie prawdziwa radość z wicemistrzostwa, bez rozpamiętywania porażki w finale?Myślę, że już się cieszymy. Naprawdę szkoda, bo byliśmy tak blisko zarówno piątego meczu jak i zwycięstwa.

Czego dziś zabrakło do ostatecznego sukcesu?

Myślę, że doświadczenia. Bełchatów gra w finałach praktycznie co rok. Dla nas to jest coś nowego, tak że na pewno jest to nowe doświadczenie. Dla mnie również, ponieważ tak naprawdę jest to pierwszy sezon kiedy gram.

Co się stało na początku meczu, czy zabrakło koncentracji?

Wyszliśmy trochę zdenerwowani, bo wiedzieliśmy, że musimy cały czas grać na maxa, na pełnym ryzyku. Nie udało się, popełnialiśmy dużo błędów, ale później w drugim secie było już zdecydowanie lepiej. Później, w trzecim dzięki Pedro Azenhi również (przyp. red. seria 5 punktów zdobytych blokiem przez P. Azenhę)- czegoś takiego jeszcze nie widziałem.

Czy w przyszłym roku będziecie gotowi na pokonanie Skry?

Dlaczego nie? Myślę że tak będzie, już teraz niewiele brakowało, aby ich pokonać, a zadecydowały szczegóły.

W dzisiejszym meczu, udało wam się zatrzymać Mariusza Wlazłego, który w poniedziałkowym spotkaniu był liderem swojej drużyny w ataku. Trudniej było dziś zablokować Michała Winiarskiego?

Wlazły to jest Wlazły, nikt nie potrafi grać na 60% w ataku w każdym meczu. Tak że zagrał bardzo dobrze, dla niego to był naprawdę dobry finał, dzisiaj kilka razy udało się go zablokować, ale i tak zdobył sporo punktów.

Przed Tobą gra w kadrze. Jak długo zostajesz w Polsce, kiedy rozpoczniesz reprezentacyjne przygotowania?

Chyba już w czwartek wyjeżdżam, zgrupowanie zaczyna się praktycznie od razu.

*Rozmawiała Edyta Bańka (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-05-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved