Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Bernardo Rezende odmładza kadrę

Bernardo Rezende odmładza kadrę

fot. archiwum

Liga Światowa tradycyjnie przez wielu trenerów traktowana jest jako poligon doświadczalny. Często właśnie w tych rozgrywkach sprawdza się młodych zawodników, którzy w przyszłości mogą stać się kluczowymi postaciami w reprezentacji. Również Bernardo Rezende postanowił eksperymentować.

Trener reprezentacji Brazylii tłumaczy swoją politykę powołań na tegoroczną Ligę Światową potrzebą budowy kadry na przyszłość i właśnie ten cel przyświecał mu podczas tegorocznej selekcji. Wśród kadrowiczów znaleźli się młodzi siatkarze tacy jak 22-letni Wallace de Souza, 21-letni Tiago Barth, a także 20-letni Mauricio Borges Almeida Silva.

Zdecydowałem się na Wallace’a, młodego zawodnika, który ma świetny zasięg w bloku i na mistrza świata juniorów , MVP tego turnieju Mauricio. To są zawodnicy, których powołałem z myślą o przyszłości. Musimy pracować nad obecnym składem, ale nasze oczy muszą być zwrócone w nadchodzące lata.- powiedział Bernardo Rezende.

Reprezentacja Brazylii trenuje obecnie w Aryzao – Brazylisjkim Siatkarskim Centrum Rozwoju w Rio de Janeiro i przygotowuje się do walki o dziewiąty triumf w Lidze Światowej. 

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-05-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved