Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Aleh Akhrem: Zrobimy wszystko, aby wygrać w piątym meczu

Aleh Akhrem: Zrobimy wszystko, aby wygrać w piątym meczu

Resovia po wczorajszym zwycięstwie wyrównała stan rywalizacji i kwestia brązowego medalu rozstrzygnie się w piątym meczu. Aleh Akhrem nie ukrywał zadowolenia z wczorajszego sukcesu i wierzy, że to jego drużyna stanie na najniższym podium PlusLigi.

Można powiedzieć, że wróciliście z dalekiej podróży – po dwóch porażkach na wyjeździe, teraz dwie wygrane i brązowy medal w dalszym ciągu jest sprawą otwartą.

No tak, pracowaliśmy bardzo ciężko i nie mogliśmy tutaj w Rzeszowie przegrać. Była wspaniała atmosfera. Chciałbym bardzo podziękować wszystkim kibicom, że zgotowali nam tutaj wspaniały doping. Teraz skupiamy się już na piątym meczu, który będzie na pewno bardzo ciężki. Nie mniej jednak musimy walczyć do samego końca. Pokazaliśmy, że mamy charakter, podczas gdy większość skazywała nas na pewną porażkę. Zrobimy wszystko, aby wygrać w tym piątym meczu.

Wracając do dzisiejszego meczu co przytrafiło się w trzecim, gładko przegranym przez was secie?

Ciężko powiedzieć. Myślę, że i tak decydujący był ten drugi set, którego wygraliśmy. W trzeciej partii coś się chwilowo w nas zacięło, jednak dobrze, że wygraliśmy ten mecz 3:1 i nie dopuściliśmy do nerwowej końcówki, jaką na pewno byłby tie-break. Jestem bardzo zadowolony, bo mamy ogromną szansę na brąz.

Kiedy w poniedziałek przegrywaliście już w samej końcówce trzeciego seta chyba większość kibiców nie wierzyła już w końcowy sukces, a czy w was, zawodnikach ta wiara była do samego końca?

Oczywiście! Dopóki byliśmy na boisku wierzyliśmy w to, że można jeszcze wygrać. Dziękuję bardzo tym kibicom, którzy wytrwali do końca seta i potem meczu. Ci, którzy wyszli niech żałują. Jestem nawet zadowolony, że kibice bez wiary, którzy opuścili halę, nie czuli tej adrenaliny i nie widzieli tego meczu do piątego seta. Tacy kibice według mnie to nie kibice i na następny sezon mogą nawet nie kupować karnetów.

Jak musicie zagrać w piątek w Kędzierzynie żeby wygrać? Po tych dwóch meczach u siebie na pewno jesteście w większym "gazie" niż przeciwnicy .

Na pewno musimy ryzykować zagrywką, aby sprawić im problemy z przyjęciem, z kolei my musimy zagrać w tym przyjęciu dobrze i nie popełniać błędów. Jeżeli będzie ten element funkcjonował to pokazaliśmy, że naprawdę można grac dobrze z Kędzierzynem i co najważniejsze – wygrywać z nimi.