Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > ,,Lwy” ponownie nie sprostały Zenitowi, mistrzostwo się oddala

,,Lwy” ponownie nie sprostały Zenitowi, mistrzostwo się oddala

Drużyna Łukasza Kadziewicza Lokomotiv Biełgorod dziś ponownie nie sprostała Zenitowi Kazań przegrywając nawet jeszcze wyraźniej, niż w sobotę. Zespół z Kazania w całej rywalizacji prowadzi już 2:0 i jest już o krok od zdobycia tytułu mistrzowskiego.

Trener Giennadij Szipulin, w porównaniu do wczorajszego spotkania dokonał w pierwszym składzie dwóch zmian. Za Bagrieja delegował do gry Kournetasa, a za Dinejkina – Biriukowa. Zmiany te nie poprawiły jednak gry gości, a nawet zadziałały odwrotnie. W pierwszym secie drużyna z Biełgorodu całkowicie słabo spisywała się w zagrywce i przyjęciu, a ich blok nie przypominał ściany, a sito. Kazań prezentował się lepiej pod każdym względem. Ball wygrał z Kadziewiczem przepychankę na siatce, a Stanley świetnie serwował i było 4: 1. Siatkarze Zenitu celowo zagrywali w Chtieja, aby wyeliminować go z gry. Zdenerwowany kapitan "Lwów" nie pokazywał nic, zarówno w przyjęciu jak i w ataku. Kiedy Tietiuchin zablokował atak Ilinycha, a następnie skutecznie zaatakował z piłki przechodzącej było już 16: 8. Kazań zaczął ryzykować w polu zagrywki i w konsekwencji, popełniać błędy, ale przy blisko dziesięciopunktowym prowadzeniu mógł sobie na to pozwolić. Chtiej nie przyjął serwisu Pantieliejmonienki i było 22:12. Pierwszą odsłonę Lokomotiw kończył w rezerwowym składzie. Gospodarze wygrali 25:14.

Na początku drugiego seta siatkarzom z Biełgorodu gra znowu się nie układała. Muserskij zaatakował w aut, a Chtiej w potrójny blok. Świetnie w polu serwisowym spisywał się Apalikow, posyłając dwa asy serwisowe. Wynik 6:2 dla gospodarzy zmusił trenera Szipulina do wzięcia czasu. Jego efekt był jak najbardziej pozytywny. Dwa precyzyjne ataki Chtieja i świetny serwis Muserskija między Werbowa a Tietiuchina sprawiły, że na tablicy wyników pojawił się remis 7:7. Władimir Alekno nie czekał na przerwę techniczną i jeszcze przed nią poprosił o czas. Po nim Zenit powrócił do dobrej gry. Stanley zagrał asa i było 16:13, a po kolejnej punktowej zagrywce (tym razem w wykonaniu Tietiuchina) – 18:14. Na parkiecie pojawił się 20-letni Żigałow i zaraz po wejściu skutecznie zablokował Pantieliejmonienkę. W końcówce partii wielką klasę pokazał Tietiuchin, który najpierw zablokował Żigałowa, a potem popisał się dwoma skutecznymi atakami (25:21).

Od początku trzeciego seta można było odnieść wrażenie, że gra tylko jedna drużyna – Zenit Kazań. Apalikow, Stanley i Tietiuchin punktowali serwisem, Pantieliejmonienko skończył trzy ataki, Ball skutecznie kiwnął z drugiej piłki, a ponadto siatkarze Zenitu znakomicie grali w obronie. Wszystko to sprawiło, że na tablicy wyników było 11:4 dla gospodarzy. Lokomotiw zdobył dwa punkty po błędach Kazania, ale to Zenit dominował na parkiecie. Alekno cały czas mobilizował swoich graczy, aby się zbytnio nie rozluźnili. Ten problem po stronie mistrzów Rosji nie wystąpił. Nadal grali dobre zawody. Szczególnie pochwalić trzeba Apalikowa, który świetnie grał w bloku, zagrywce i obronie. Wysoką przewagę Zenit utrzymał do końca, wygrywając trzecią partię spotkania 25:18.

Łukasz Kadziewicz, podobnie jak całą drużyna nie może zaliczyć tego meczu do udanych. Grał całe spotkanie i zdobył dla swojej ekipy tylko dwa punkty. Jeden blokiem,. A drugi atakiem kończąc jedną na pięć posłanych do niego piłek