Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Paweł Filipowicz: Na sukces pracowało 20 zawodników

Paweł Filipowicz: Na sukces pracowało 20 zawodników

fot. archiwum

Młodzi siatkarze Czarnych Radom odnieśli największy sportowy triumf w życiu, zdobywając Mistrzostwo Polski Juniorów. O swoich wrażeniach, planach na najbliższe tygodnie,  opowiedział dla serwisu Czarni.Radom.pl libero radomskiej ekipy - Paweł Filipowicz.

Jak się czuje świeżo upieczony Mistrz Polski?

Paweł Filipowicz: – Jestem bardzo dumny z tego co udało nam się osiągnąć, choć myślę, że to nie do końca jeszcze do mnie dotarło…

Spodziewałeś się tego sukcesu? Rok temu zostałeś wicemistrzem Polski kadetów, teraz sukces jest jeszcze większy…– Powiem szczerze, że po zdobyciu zeszłorocznego wicemistrzostwa Polski w naszych głowach mimo wszystko pozostał duży niedosyt. Chcieliśmy poprawić się w tym roku oraz zrobić prezent kończącym występy w rozgrywkach młodzieżowych Wojtkowi Ferensowi i Damianowi Sąpórowi. Plan udało się zrealizować w 100 % z czego jesteśmy bardzo zadowoleni.

Siatkarze Jokera, podobnie jak przed rokiem, urządzili swój mały rytuał, goląc głowy na finał. Wy macie jakiś swój przesąd?

– Fakt drużyna Jokera za każdym razem w finałach jakiejkolwiek młodzieżowej imprezy występuje bez włosów na głowie (śmiech). Na pewno jest to dla nich mała tradycja. My w zeszłym roku na półfinały Mistrzostw Polski Kadetów w Kędzierzynie całą drużyną przefarbowaliśmy się na blond. Jest to na pewno jakiś sposób na wyróżnienie się spośród reszty zespołów i dodanie sobie wiary jednak w tym roku nie przyszło nam coś takiego na myśl.

Jesteś jedynym, oprócz Daniela Ostrowskiego, zawodnikiem, który walczył o to Mistrzostwo już od rozgrywek grupowych w województwie. Czy przez to sukces ten smakuje szczególnie?

– Na nasz sukces złożyło się wiele różnych czynników. Trzeba zaznaczyć, że poza trenerami i zawodnikami, którzy byli na finałach w Pile duży wkład w nasz triumf mieli gracze, którzy bronili barw Czarnych w rundzie zasadniczej ligi mazowieckiej oraz w turniejach ćwierćfinałowych i półfinałowych. Na ten sukces od strony zawodniczej pracowało około 20 chłopaków, którzy cały czas byli do dyspozycji trenerów oraz podnosili poziom rywalizacji o miejsca w meczowej dwunastce naszego zespołu.

Dla niektórych sezon jeszcze trochę potrwa. Młodsi zawodnicy mają Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży i rozgrywki w kategorii kadeta. Dla Ciebie jednak sezon dobiegł końca. Jakie masz plany na najbliższy czas?

– Młodszym kolegom na tych turniejach mogę życzyć tylko szczęścia, bo umiejętności posiadają dość wysokie. Ja zaś na pewno chcę ustabilizować swoją sytuację w szkole. Mogę śmiało powiedzieć, że wyników szkolnych nie mam najgorszych, ale są przedmioty z których oceny chciałbym poprawić. Poza tym chcę jak najlepiej przygotować się do Mistrzostw Mazowsza w Siatkówce Plażowej, aby otrzymać przepustkę do Półfinałów MP tej odmiany siatkówki.

Czyli co, celujesz w dublet w tym sezonie? Złoto zarówno na hali i plaży?

– Oczywiście będę się starał grać jak najlepiej, ale myślę, że w tej dyscyplinie sportu o jakikolwiek sukces w tym sezonie będzie bardzo ciężko. Podobnie jak rok temu, moim partnerem na plaży będzie Krzysiek Michalski. Jesteśmy młodszym rocznikiem w kategorii juniorskiej, a do tego mamy mniej czasu na odpowiednie przygotowanie się do sezonu plażowego niż reprezentanci innych drużyn. Mimo wszystko nie składamy broni i próbujemy naszych sił również na piachu.

Na koniec, trochę luźniejszy temat… Osiemnaste urodziny masz w najbliższy piątek. Chyba jednak pozwoliłeś sobie na "kropelkę" szampana po takim triumfie?

– Tak, to prawda, troszkę szampana wspólnie z kolegami i trenerami się napiliśmy. Nie było go dużo, ale trzeba przyznać, że jego smak był naprawdę niesamowity, tak jak i cały wczorajszy dzień dla nas. Wpisaliśmy się trwale w historię Czarnych, co jest dla nas wielkim sukcesem. Wczorajszego dnia nie zapomnę chyba do końca życia.

* Autor tekstu: Wojciech Głód (Czarni.Radom.pl)

źródło: czarni.radom.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-05-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved