Strona Główna > Aktualności > siatkówka akademicka > Siatkarki Politechniki Częstochowskiej wygrały AMP

Siatkarki Politechniki Częstochowskiej wygrały AMP

W finale rozgrywanych w dnia 1-3 maja we Wrocławiu Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce kobiet spotkały się drużyny Politechniki Częstochowskiej i AWF-u Katowice. Po wyrównanej walce zwyciężyły siatkarki Politechniki 3:2.

Obok nagrody dla najlepszych drużyn turnieju, tytułami MVP wyróżnione zostały również zawodniczki: z AWF-u Katowice – Aleksandra Filip, a z Politechniki Częstochowskiej- Edyta Węcławek.

Miejsce trzecie wywalczyły siatkarki Uniwerystetu Szczecińskiego, pokonując 2:1 PWSZ Krosno. Mecz na wniosek obu drużyn, za zgoda koordynatora AMP, rozegrany został do 2 wygranych setów.

Gospodarzem zawodów był Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, łącznie w mistrzostwach wzięło udział 15 reprezentacji żeńskich, wyłonionych wcześniej na drodze eliminacji.

Poza klasyfikacją ogólna, w której pierwsze miejsce zajęły zawodniczki reprezentujące Politechnikę Częstochowską, przed AWF-em Katowice i Uniwersytetem Szczecińskim, drużyny zostały poddane klasyfikacji generalnej, uwzględniającej typ danej uczelni. Wyróżniono podział na Uczelnie Techniczne, Uniwersytety, Wyższe Szkoły Zawodowe, Uczelnie Społeczno- Przyrodnicze, oraz Wyższe Szkoły Niepubliczne.