Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Michael Warm trenerem reprezentacji Austrii

Michael Warm trenerem reprezentacji Austrii

fot. archiwum

Po odmowie  Steliana Moculescu, władze austriackiego związku zdecydowały się powierzyć reprezentację mężczyzn niemieckiemu szkoleniowcowi, Michaelowi Warmowi. Nowy trener rozpoczął pracę z reprezentacją od 3 maja.

Austriacki związek siatkówki zdecydował się zatrudnić Michaela Warma . Umowa obejmuje okres do mistrzostw Europy 2011 roku i może zostać przedłużona. Prezes ÖVV, Peter Kleinmann, powiedział: Jego kandydatura została zatwierdzona jednogłośnie uchwałą całego zarządu. Jestem przekonany o tym, że jest on najlepszym kandydatem aby kontynuować rozwój austriackiej siatkówki. Włodarze austriackiej federacji chcieli powierzyć reprezentację Stelianowi Moculescu. Ten jednak oferty nie przyjął, jednocześnie polecając swojego byłego współpracownika. – Nie mieliśmy zbytnio wyboru. Zdecydowaliśmy się na Niemca, ponieważ pracował już z graczami podobni do Austriaków – przyznał Kleinmann.

Ten 42-letni Niemiec posiada doświadczenie między innymi z prowadzenia takich zespołów jak VC Olympia Berlin, Anm. Był także szkoleniowcem reprezentacji juniorów i juniorek.

Michael Warm w tym sezonie zdobył mistrzostwo z rumuńskim zespołem Remat Zalau. W latach 2005-2009 był trenerem niemieckiej drużyny SCC Berlin. Zanim trafił  do stolicy naszych zachodnich sąsiadów trenował juniorów niemieckiej reprezentacji. Był także II trenerem męskiej reprezentacji Niemiec, współpracując z Stelianem Moculescu.Austriacy pierwszy mecz pod wodzą Warma rozegrają 4 czerwca w Salzburg’u przeciwko Grecji, inaugurując występy w Lidze Europejskiej. Dalsi przeciwnicy w grupie B to Turcja i Portugalia. 3 maja Warm rozpoczął zgrupowanie reprezentacji. Czeka go nie lada zadanie. Po odejścia poprzedniego trenera Flavio Gulinellis’a w styczniu, Warm musi od nowa skompletować drużynę.

Niemiecki szkoleniowiec gościł już w Wiedniu, gdzie odbywało się Final Four zespołów MEVZA.

źródło: inf. własna, volleynet.at

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-05-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved