Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Baraże o I ligę M: Wygrane Ślepska i Sudetów

Baraże o I ligę M: Wygrane Ślepska i Sudetów

W pierwszym dniu turnieju barażowego o I ligę mężczyzn, odbywającego się w Kamiennej Górze, zwycięstwa odniosły zespoły Ślepska Suwałki oraz Sudetów Kamienna Góra. Gospodarze po pięciosetowym pojedynku pokonali AZS UAM Poznań.

Szczególnie zacięty był pierwszy set konfrontacji niedawnych "kolegów" z II ligi: Sudetów Kamienna Góra i AZS-u UAM Poznań. Ostatecznie z długiej walki na przewagi zwycięsko wyszli kamiennogórzanie (30:28). Porażka zmobilizowała akademików z Poznania, którzy w kolejnych dwóch odsłonach przez większość czasu prezentowali skuteczniejszą siatkówkę niż rywale, co pozwoliło im wyjśc na prowadzenie 2:1 (25:19, 25:20). w czwartym secie o dobrej grze z pierwszej partii przypomnieli sobie zawodnicy Sudetów. Udane akcje w końcówce pozwoliły gospodarzo turnieju doprowadzić do tie-breaku (25:21). Piąta partia była wiernym odbiciem pierwszego seta. Po wyrównanej grze zwyciężyła ekipa Sudetów 18:16.

Sudety Kamienna Góra AZS UAM Poznań 3:2
(30:28, 19:25, 20:25, 25:21, 18:16)

Emocji nie brakowało również w starciu "jeszcze" pierwszoligowców: Ślepska Suwałki oraz Energetyka Jaworzno. Pierwszy set padł łupem suwalczan, którzy przez większą część partii dzierżyli inicjatywę (25:20). W drugim akcie Energetyk zerwał się do walki. Na próżno jednak, bowiem długa gra cios za cios przyniosła zwycięstwo podopiecznym Adama Aleksandrowicza (31:29). Trzeci set przebiegał podobnie jak pierwszy – przewaga utrzymywała się po stronie suwalskich siatkarzy, którzy zwyciężyli do 19.

Ślepsk Suwałki – Energetyk Jaworzno 3:0
(25:20, 31:29, 25:19)

W niedzielę 2 maja kamiennogórzanie zmierzą się ze Ślepskiem Suwałki. Natomiast poznańscy siatkarze staną naprzeciw Energetyka Jaworzno.