Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > PlusLiga Kobiet: Pilanki za mocne dla Gwardii Wrocław

PlusLiga Kobiet: Pilanki za mocne dla Gwardii Wrocław

W meczu o miejsca 5-8 PlusLigi Kobiet, który odbył się we Wrocławiu drużyna z Piły nie dała szans gospodyniom i zwyciężyła w trzech setach. Pilanki w meczu przed swoją publicznością mogą zakończyć rywalizację, gdyż toczy się ona do dwóch zwycięstw.

Po niedawnej rezygnacji Adama Grabowskiego, tym razem w roli pierwszego trenera wystąpił jego dotychczasowy asystent Mirosław Zawieracz. Debiut miał udany, bowiem pilanki pewnie zwyciężyły rywalki i poza pierwszym setem ich przewaga nie podlegała najmniejszej dyskusji.

Do wygranej poprowadziła PTPS Katarzyna Konieczna, której występ jeszcze dzień wcześniej stał pod znakiem zapytania. 25-letnia przyjmująca niedawno narzekała na uraz pleców, a ostatnio na dodatek skręciła nogę. We Wrocławiu na parkiecie jednak się ostatecznie pojawiła. Zdobyła najwięcej punktów z całej drużyny i została wybrana MVP meczu.

O emocjach można było w piątek mówić tylko w przypadku inauguracyjnego seta. Przez większość tej partii pilanki miały wprawdzie skromną punktową przewagę, ale siatkarki z Wrocławia zdołały doprowadzić do remisu 24:24. Dwie kolejne akcje wygrały jednak wielkopolanki. Kolejne odsłony były już jednostronnym widowiskiem. Gwardia miała spore problemy ze skutecznym kończeniem swoich akcji, co skwapliwie wykorzystywały zawodniczki PTPS. W trzecim secie drużyna gospodarzy schodziła wprawdzie na pierwszą przerwę techniczną przy stanie 8:6, ale ekipa gości najpierw odrobiła stratę, a później szybko zakończyła całe spotkanie.

– Cieszę się z wygranej. Myślę, że zadecydowała o niej przede wszystkim zagrywka. Dzięki niej nie przegrałyśmy żadnego seta, a końcówce pierwszego udało nam się zachować zimną krew. Kolejne już nie były tak dramatyczne – komentowała po spotkaniu Agnieszka Kosmatka. Rewanżowy mecz odbędzie się za tydzień w Pile.

Gwardia Wrocław – PTPS Piła 0:3
(24:26, 18:25, 17:25)

Stan rywalizacji: 1:0 dla PTPS-u Piła

Gwardia: Czypiruk (18 pkt.), Czerwińska (8), Barańska (7), Wołosz (1), Efimienko (2), Sobolska (2), Krzos (libero) oraz Owczynnikowa, Jagiełło i Szafraniec (5)