Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > PlusLiga Kobiet: Centrostal walczy z AZS-em o miejsca 5-8

PlusLiga Kobiet: Centrostal walczy z AZS-em o miejsca 5-8

fot. archiwum

Już jutro rozpocznie się batalia o miejsca 5 - 8 w najwyższej klasie rozgrywkowej kobiet. Ekipa Centrostalu Bydgoszcz zmierzy się z AZS-em Białystok, a rywalizacja toczyć się będzie do dwóch zwycięstw.

Podopieczne Piotra Makowskiego zajęły siódme miejsce po rundzie zasadniczej i w pierwszej rundzie play-off ich przeciwnikiem były mistrzynie Polski, czyli Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna. Dwa pierwsze pojedynki nie były zbyt zacięte, bowiem zawodniczki Bogdana Serwińskiego nie dały większych szans bydgoszczankom i pewnie zwyciężyły 3:0 i 3:0. O wiele bardziej emocjonujące było trzecie spotkanie tych drużyn. Siatkarki Centrostalu zdecydowanie wyżej zawiesiły poprzeczkę Muszyniance. Ostatecznie „Mineralne" okazały się lepsze (3:1), ale aż dwie partie, które rozstrzygnęły na swoją korzyść kończyły się po walce na przewagi. – Pewnych rzeczy nie da się oszukać. Tam po prostu grają lepsze siatkarki i widać to było na parkiecie. Nasz cel to teraz walka o piąte miejsce – stwierdził po meczach z mistrzyniami Polski Makowski.

Pierwszego przeciwnika w rundzie play-off nie „przeskoczyły" również podopieczne Wiesława Czai, które rywalizowały z Enionem MKS-em Dąbrowa Górnicza. Pierwsza konfrontacja pomiędzy oboma zespołami była bardzo zacięta, a o tym, która z drużyn w niej wygra musiał zadecydować tie-break. W decydującej odsłonie o dwa małe punkty lepsze okazały się gospodynie i to one zrobiły pierwszy krok do awansu do czołowej czwórki PlusLigi Kobiet. Kolejny krok został postawiony jeszcze pewniej, ponieważ dąbrowianki zwyciężyły 3:1 i do Białegostoku jechały postawić przysłowiową kropkę nad „i". Na własnym parkiecie akademiczki nie zdołały sprawić niespodzianki. Trzeci pojedynek padł łupem podopiecznych Waldemara Kawki 3:1, a zatem białostoczankom pozostała walka o miejsca 5 – 8. – Postaramy się zrehabilitować za ostatnie spotkania z zespołem z Dąbrowy Górniczej, w których w każdym elemencie gry grałyśmy słabo – mówi cytowana przez Gazetę Wyborczą Joanna Szeszko.

Mimo, że po rundzie zasadniczej wyżej uplasowały się zawodniczki Wiesława Czai, to w niej dwukrotnie uległy swoim najbliższym przeciwniczkom z Bydgoszczy. W premierowej kolejce sezonu 2009/2010 Ewa Kowalkowska i jej koleżanki pewnie pokonały akademiczki we własnej hali 3:0. Podopieczne Piotra Makowskiego lepsze okazały się również w Białymstoku, gdzie wygrały 3:2.Wydaje się, że mecz powinien być zacięty, ale minimalną przewagę przed nim mają zawodniczki Piotra Makowskiego, nie tylko dlatego, że zagrają przed własną publicznością, ale także dlatego, iż szkoleniowiec białostoczanek nie będzie miał do dyspozycji wszystkich siatkarek. Na kontuzje, urazy lub choroby narzekają: Małgorzata Cieśla, Katarzyna Kalinowska, Joanna Szeszko i Małgorzata Właszczuk. Jednak dwie ostatnie zawodniczki powinny pomóc już koleżankom w pojedynku z Centrostalem. – Oczywiście, że w lepszej sytuacji wydają się być siatkarki z Bydgoszczy, przecież tam trener ma do dyspozycji pełną kadrę 12 zawodniczek, a u nas jest zupełnie inaczej. Mimo wszystko mam nadzieję, że być może te problemy tak zmobilizują resztę zespołu, że pokażemy się w Bydgoszczy z dobrej strony – mówi trener Czaja.

Czy i tym razem zwycięstwo odniesie drużyna Centrostalu? A może więcej determinacji wykrzesa Magdalena Godos i spółka? Czy bydgoszczanki zrobią pierwszy krok do walki o piąte miejsce? A może to siatkarki trenera Czai zrealizują powiedzenie mówiące o tym, że do trzech razy sztuka?

Pierwsze spotkanie odbędzie się jutro w Bydgoszczy. Kolejny pojedynek został zaplanowany na następny weekend na parkiecie AZS-u. Jeśli po dwóch meczach będzie remis, to decydujący, trzeci mecz zostanie rozegrany również w Białymstoku.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-04-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved