Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MP Juniorów: Czarni i Joker zagrają o złoto

MP Juniorów: Czarni i Joker zagrają o złoto

Siatkarze Czarnych Radom pozbierali się po wczorajszej porażce i dziś po niezwykle zaciętym boju pokonali Trefla Gdańsk 3:2. W drugim półfinale gospodarze, Joker, wygrali 3:1 z Bzurą Ozorków. Czy pilanie obronią tytuł?

W pierwszym półfinale nie brakowało emocji. Gdańszczanie, tak jak we wcześniejszych pojedynkach przegrali pierwszą partię. W kolejnej po dramatycznej końcówce byli górą. Trzeci set to koncertowa gra radomian niemal w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Siatkarze Trefla podnieśli się i ponownie wygrali na przewagi 27:25. Tie-break to ponownie walka punkt za punkt. Więcej szczęścia mieli radomianie i to oni zagrają o złoto. Najlepszym zawodnikiem meczu został przyjmujący Czarnych – Łukasz Łapszyński.

Trefl Gdańsk – RSC Czarni Radom 2:3
(22:25, 25:23, 16:25, 27:25, 11:15)

Czarni: Gonciarz, Romać, Łapszyński, Grzechnik, Ferens, Ostrowski, Filipowicz (libero) oraz Zugaj, Orczyk, Skwarek, Pszenny i Michalski

Wieczorem na parkiet wybiegli gospodarze – Joker Piła, którzy zmierzyli się z rewelacją tego turnieju – Bzurą Ozorków. Obrońcy tytułu zagrali dobre spotkanie poza drugim setem, w którym popełnili dużo własnych błędów zwłaszcza w polu zagrywki. W końcówce drugiego seta na parkiecie pojawił się drugi rozgrywający Jokera – Arkadiusz Jutrzenka. Młody zawodnik dał bardzo dobrą zmianę, dzięki czemu został wybrany najlepszym zawodnikiem meczu.

Dzisiaj zagraliśmy bardzo dobrze. Jedynie w drugim secie zrobiliśmy bardzo dużo błędów na zagrywce. Mam nadzieję, że w finale uda się wykorzystać nasze atuty i wygramy ten mecz. Chcielibyśmy powtórzyć wynik sprzed roku – skomentował po spotkaniu środkowy Jokera – Marcin Bachmatiuk.

Bzura Ozorków – Joker Piła 1:3
(23:25, 25:20, 19:25, 18:25)

Pierwsze zwycięstwo odniósł Delic-Pol, który pokonał bez straty seta MOS Warszawa. Częstochowianie jutro zmierzą się z Wikingiem Tomaszów Maz. w meczu o piąte miejsce. Siatkarze z województwa łódzkiego pokonali Chemika Olsztyn 3:1, który w tym turnieju nie wygrał jeszcze żadnego spotkania.

o miejsca 5-8.

Delic-Pol Norwid Częstochowa – MOS Wola Warszawa 3:0
(25:14, 25:19, 25:21)

Wiking Tomaszów Mazowiecki – Chemik Olsztyn 3:1
(25:18, 25:15, 23:25, 25:17)