Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Michał Kubiak: Na dzień dzisiejszy zostaje w Padwie

Michał Kubiak: Na dzień dzisiejszy zostaje w Padwie

fot. archiwum

Sezon dla ekipy Pallavolo Padova dobiegł końca. Niestety siatkarze ekipy "bianconerich" nie zdołali wywalczyć awansu do Serie A, odpali w ćwierćfinale fazy play-off. Specjalnie dla Strefy Siatkówki Michał Kubiak zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań.

Chciałbym jeszcze wrócić do ostatniego meczu, czy rzeczywiście zespół z Castellana Grotte był nie do pokonania? Zwycięstwo w drugim meczu było na wyciągniecie ręki?

Michał Kubiak: Zespół z Castellana jest na pewno bardziej doświadczonym zespołem od nas i ciężko jest z nimi wygrać, jeśli samemu popełnia się mnóstwo błędów. Moim zdaniem, można było z nimi powalczyć, co chociażby pokazaliśmy w pierwszych dwóch setach ostatniego spotkania… Faktycznie zwycięstwo było bardzo blisko i zaprzepaściliśmy szansę, którą mieliśmy na początku trzeciego seta, natomiast później już oni się "rozkręcili", złapali wiatr w żagle i ciężko było ich zatrzymać.

Jak podsumuje pan swój sezon we Włoszech? Czy był to w pana przekonaniu dobry wybór?Sezon, uważam jednym słowem, za udany, na pewno czegoś się tutaj nauczyłem i nie mogę powiedzieć, że był to rok stracony, wręcz przeciwnie. Poznałem wielu ludzi, nauczyłem się języka, a przede wszystkim nabrałem doświadczenia, które na pewno zaowocuje w niedalekiej przyszłości.

J ak układały się relacje z kolegami i trenerem. Czyli z kim najbardziej się pan trzyma w Padwie?

Relacje z zawodnikami były jak najbardziej dobre, a trenerzy są od tego aby trenować, a nie kolegować się z zawodnikami. Oni mają swój świat, my swój… Chociaż od początku do końca atmosfera w zespole była bardzo dobra. Z kim się trzymałem? Z każdym, ale najbardziej chyba z „Cico" (Francesco DeMarchi).

Sezon we Włoszech zakończony, a dla pana teraz czas zgrupowania reprezentacji. Wiadomo kiedy pierwsze spotkanie?

Dużo ludzi mnie pyta o reprezentację, a ja na prawdę nic nie wiem na ten temat. Nawet nie wiem czy tam jestem.

Jakie ma pan plany odnośnie przyszłego sezonu?

Najprawdopodobniej w przyszłym sezonie zostanę w Padwie. Klub chce przedłużyć ze mną kontrakt, a ja nie widzę na razie przeszkód, żeby to zrobić, wiec na dzień dzisiejszy zostaję.

Czy Michał Kubiak wybiera się na polskie plaże latem, by znów na nich zagrać?

Temat plażówka pozostawiam zawodowcom, takim jak Grześ Fijałek czy inni zawodnicy grający w kadrze. Oni postawili na ten sport, ja na inny i tego będę się na razie trzymał.

*Rozmawiał Marcin Pieniążek (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-04-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved