Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Al Ahly Klubowym Mistrzem Afryki

Al Ahly Klubowym Mistrzem Afryki

Siatkarze Al Ahly okazali się najlepsi w Klubowych Mistrzostwach Afryki. W wielkim finale pokonali 3:1 egipski Zamalek, czyli rywala zza miedzy. Na trzecim stopniu podium stanęli zawodnicy tunezyjskiego Sfax, którzy 3:0 wygrali z Borj Bouarrirj.

W finale spotkały się dwa egipskie zespoły, a to zwiastowało spore emocje. Po dwóch pierwszych setach był remis 1:1, jednak dwie kolejne odsłony toczyły się pod wyraźne dyktando zawodników Al Ahly, którzy ostatecznie zwyciężyli 3:1. Dzięki triumfowi w Klubowych Mistrzostwach Afryki zapewnili oni już sobie udział w Klubowych Mistrzostwach Świata, które zostaną rozegrane w Dausze w dniach 14 – 21 grudnia.

Jest to już czwarte trofeum egipskiej ekipy w tym sezonie. Wcześniej Al Ahly zdobył mistrzostwo oraz Puchar Egiptu, okazał się również najlepszy w Klubowych Mistrzostwach Krajów Arabskich.