Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MP Juniorów: Trefl, Joker i Czarni zagrają o medale

MP Juniorów: Trefl, Joker i Czarni zagrają o medale

fot. archiwum

Pewny awans do półfinału mają już Trefl Gdańsk, Joker Piła i Czarni Radom. Poza strefą medalową jest Delic-Pol Częstochowa. Jutro o ostatnie miejsce w finałowej czwórce zmierzą się Bzura Ozorków i Wiking Tomaszów Mazowiecki.

W pierwszym spotkaniu drugiego dnia turnieju Trefl pokonał Bzurę Ozorków 3:1. Gdańszczanie podobnie jak wczoraj przegrali pierwszą partię. Natomiast w następnej zdeklasowali rywala wygrywając do 14. Siatkarze z Ozorkowa podnieśli się po sromotnej porażce i nawiązali wyrównaną walkę. Gra toczyła się punkt za punkt. W końcówce więcej zimnej krwi i doświadczenia wykazali zawodnicy z Pomorza, wygrywając kolejno 27:25 i 26:24. Tym samym gdańszczanie wywalczyli awans do półfinału.

Delic-Pol Norwid Częstochowa nie powtórzy wyniku z ubiegłego roku. Dzisiaj ponieśli drugą porażkę, tym razem z Wikingiem Tomaszów Mazowiecki i zostali wyeliminowani z gry o medale. Pierwszy set to bardzo dobra i konsekwentna gra Wikingów. Druga partia toczyła się pod dyktando częstochowian mniej więcej do połowy seta. Późnej gra się wyrównała. Siatkarze spod Jasnej Góry mieli nawet dwie piłki setowe, jednak ich nie wykorzystali i to siatkarze z Tomaszowa Maz. wygrali na przewagi 28:26. W trzeciej odsłonie tego spotkania przeważał Wiking i jeśli jutro wygra z Bzurą Ozorków awansuje do strefy medalowej.

MKS Bzura Ozorków – Trefl Gdańsk 1:3
(25:20, 14:25, 25:27, 24:26)Delic-Pol Norwid Częstochowa – Wiking Tomaszów Maz. 0:3
(21:25, 26:28, 15:25)

Zobacz również:
Wyniki oraz tabela gr. A turnieju finałowego MP Juniorów

Gospodarze turnieju zaprezentowali się o wiele lepiej niż wczoraj. Bez straty seta pokonali Chemika Olsztyn. Siatkarze z Warmii i Mazur nie wygrali nawet seta w tym turnieju. Być może lepiej będzie jutro. We wczorajszym spotkaniu z MOS-em Warszawa środkowy Jokera, Marcin Bachmatiuk, lekko wybił palec, jednak dzisiaj nie było śladu po urazie.

W ostatnim pojedynku drugiego dnia po niezwykle zaciętym meczu młodzi zawodnicy Czarnych Radom pokonali MOS Wola Warszawa 3:2. O zwycięstwie siatkarzy z Radomia decydował tie-break. Dzięki temu zwycięstwu radomianie zapewnili sobie prawo gry o czołowe lokaty.

Chemik Olsztyn – MUKS Joker Piła 0:3
(13:25, 18:25, 16:25)

RCS Czarni Radom – MOS Wola Warszawa 3:2
(22:25, 25:18, 23:25, 25:19, 17:15)

Zobacz również:
Wyniki oraz tabela gr. B turnieju finałowego MP Juniorów

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2010-04-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved