Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Mistrzowie vs wicemistrzowie Europy- wielki rewanż w Rzeszowie

Mistrzowie vs wicemistrzowie Europy- wielki rewanż w Rzeszowie

fot. archiwum

W dniach 29-30 maja w rzeszowskiej hali Podpromie  odbędzie się towarzyski dwumecz reprezentacji Polski  i Francji. Spotkania zapowiadają się ciekawie, bo, co godne podkreślenia - po dwóch stronach siatki staną dwa aktualnie najlepsze zespoły Europy.

Reprezentacja Francji uznawana jest za drużynę ze światowej czołówki. Warto przypomnieć, że w 2002 r. Francuzi zdobyli brązowy medal na Mistrzostwach Świata w Argentynie, a rok później wicemistrzostwo Europy w Niemczech. W roku 2009 Francja, podobnie jak Polska, podczas turnieju kwalifikacyjnego w Gdyni, zakwalifikowała się do MŚ 2010, a kilka tygodni później na mistrzostwach Europy w Turcji te dwie drużyny spotkały się ze sobą w wielkim finale. Wówczas górą byli podopieczni Daniela Castellani’ego, dlatego Francuzi na pewno będą chcieli zrewanżować się za tę porażkę.

Na uwagę zasługuje też fakt, że jednym z najlepszych zawodników francuskiego zespołu jest, niezwykle popularny w Polsce, Stephane Antiga – na co dzień zawodnik klubu PGE Skra Bełchatów.

Dla obu zespołów mecze w Rzeszowie niewątpliwe będą dobrym sprawdzianem formy przed rozgrywkami Ligi Światowej oraz przed tegorocznymi mistrzostwami świata. Bilety na to spotkanie można nabyć w Internecie za pośrednictwem firmy TicketPro.I mecz Polska-Francja – 29.05.2010, godz. 14.45
II mecz Polska-Francja – 30.05.2010, godz. 14.45

źródło: PZPS

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-04-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved