Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kamil Kacprzak: Zabrakło nam szczęscia

Kamil Kacprzak: Zabrakło nam szczęscia

- W piątym secie jak patrzyłem na wynik to było 2:2 w meczach, setach i 2:2 w tie-breaku. Wtedy pomyślałem sobie, że wszystko zaczyna się od początku - powiedział po meczu w Kędzierzynie-Koźlu zawodnik ZAKSY, Kamil Kacprzak.

Mecz był wyrównany i do samego końca walczyliście, ale czegoś wam zabrakło, czego?

Kamil Kacprzak:Myślę, że zabrakło nam szczęścia. Moim zdaniem mogliśmy to dzisiaj wygrać, ale zabrakło nam po prostu szczęścia, które oni mieli jeżeli chodzi o kontrę. Tylko tyle mogę powiedzieć. W piątym secie jak patrzyłem na wynik to było 2:2 w meczach, setach i 2:2 w tie-breaku. Wtedy pomyślałem sobie, że wszystko zaczyna się od początku. Zresztą chyba w każdym z meczów były takie momenty. My wierzyliśmy, że to w końcu rozstrzygnie się na naszą korzyść, bo zbyt długo to już trwało, tym bardziej, że kolejny mecz i kolejne pięć setów. Jeszcze raz podkreślę, że zabrakło nam szczęścia.

Nawiązując do tego, że ostatnio rozegraliście sporo 5 setowych pojedynków, czy zmęczenie nie dawało wam się we znaki?

Wydaje mi się, że zmęczenie jest najmniejszym czynnikiem, bo w takich ważnych meczach jak ten, zawodnicy odnajdują w sobie pokłady energii , jest ogromna adrenalina. Jak się patrzyło na chłopaków to było widać, że dają z siebie wszystko. Trudno mi coś więcej powiedzieć.

W którym elemencie drużyna z Jastrzębia była lepsza od was?

Tak na szybko to wydaję mi się, że obrona oraz kontra. Nie wiem jakie są statystyki, ale myślę, że te dwa elementy zaważyły na wyniku. Ale nie chcę tego tak podsumowywać bo równo graliśmy. Był set za set, punk za punkt, przez pięć setów było ogromne napięcie i oni mają finał a my walczmy o trzecie miejsce. Nie możemy teraz się poddać, tylko walczyć o trzecie miejsce z Rzeszowem.

No właśnie, kolejne spotkanie przed wami z drużyną z Rzeszowa.

Na razie musimy wyrzucić z głowy ten mecz. A dopiero później zajmiemy się przygotowaniami. Szczerze mówiąc to nawet nie orientowaliśmy się kiedy gramy z Resovią.

Czuliście dzisiaj pomoc, mobilizację ze strony kibiców?

Tak czuliśmy ogromną pomoc. Chciałem im za to podziękować. Odczuwaliśmy ich wsparcie w trzecim secie, zresztą w całym meczu. Do samego końca wierzyli w naszą wygraną. Czuło się niesamowitą atmosferę, cieszę się ogromnie, że przyszło tyle ludzi na mecz i nas dopingowali.