Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Brąz w kraju szejków dla Adama Malika

Brąz w kraju szejków dla Adama Malika

fot. archiwum

Adam Malik wróci do Polski z brązowym medalem mistrzostw Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Polak wraz Rastilavem Chudikiem, dobrze znanym nad Wisłą słowackim trenerem, poprowadzili drużynę Al Ain do historycznego sukcesu.

Latem ubiegłego roku Rastislav Chudik współpracował z Telewizją Słowacką jako komentator siatkarski. W tym czasie kuszony był propozycjami zarówno z rodzinnego kraju jak i Europy Zachodniej, ale w czerwcu niespodziewanie nadeszła oferta z Bliskiego Wschodu. Słowak się zgodził, ale postawił warunek… To on dobierze sobie współpracowników do sztabu szkoleniowego. Wybór padł na Adama Malika, który pracował z reprezentacją Polski za czasów Zbigniewa Krzyżanowskiego i Andrzeja Niemczyka, a także klubami z Kędzierzyna-Koźla, Piły i Muszyny. Malik obok nieżyjącego już Krzysztofa Kowalczyka uważany jest za prekursora polskiej myśli statystycznej. To pod jego okiem i okiem Kowalczyka szkolili się dzisiejsi scouci pracujący w PlusLidze i PlusLidze Kobiet. To Malik i Kowalczyk tworzyli bank informacji polskich reprezentacji. – Nie zależało mi na tym, aby zabierać ze sobą do Emiratów „kumpla", który co miesiąc otrzymywałby wynagrodzenie, lecz profesjonalistę „pełną gębą", poważnie podchodzącego do tematu. Takim właśnie człowiekiem jest Adam – tłumaczył popularny "Rastio".

Cel jaki postawiono przed sztabem szkoleniowym w Al Ain był jasny… Szejkom będącym właścicielami klubu marzył się medal. Zadanie to wydawało się bardzo trudne, tym bardziej, że w ostatnich latach zespół lokował się dolnych częściach tabeli. Ale odmieniona drużyna pod wodzą nowych trenerów, jak za „dotknięciem zaczarowanej różdżki" pokonywała kolejnych rywali kończąc rundę zasadniczą na pierwszym miejscu w tabeli. Rozgrywki w Zjednoczonych Emiratach Arabskich różnią się od tych na Starym Kontynencie, zamiast play-off wszystkim drużynom „zeruje się licznik" i każda rywalizacja zaczyna się od nowa. W tej rundzie Al Ain wypadł nieco słabiej kończąc sezon 2009/2010 na trzecim miejscu z bilansem 26 zwycięstw i 6 przegranych. W tym miejscu należy podkreślić, że Malik i Chudik w tej części rozgrywek nie mogli skorzystać z dwóch najlepszych siatkarzy, którzy musieli się udać na obowiązkowy obóz policyjny.

Adam Malik nie wraca jeszcze do kraju. Po kilkunastu dniach przerwy ruszają puchary azjatyckie. W nich swój udział ma zagwarantowany ekipa z Al Ain.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-04-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved