Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > Finał Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki

Finał Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki

fot. archiwum

W dniu 24.04.2010 w Szkole Podstawowej nr 205 odbyło się zakończenie XIII edycji rozgrywek Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki pod patronatem prezydenta miasta Łodzi, organizowanej przez Klub Sympatyków Piłki Siatkowej przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi.

Przypomnijmy, że w największych łódzkich rozgrywkach amatorskich startowało 530 zawodników (w tym 90 zawodniczek), którzy występowali w 42 drużynach (34 męskich i 8 kobiecych). Przez siedem miesięcy rozegrano 378 meczów. Najmłodszy uczestnik miał 15, a najstarszy 60 lat.

Niezwykle emocjonujący okazał się finisz rozgrywek. Zgodnie z regulaminem o podziale medali zarówno w ekstraklasie kobiet jak i mężczyzn miał zadecydować jeden mecz finałowy. Rywalizację rozpoczęły zawodniczki Dream Team, które pokonały w meczu o trzecie miejsce zespół Salos św. Teresa (3:0). W kolejnym spotkaniu decydującym o brązowym medalu, tym razem wśród mężczyzn, zmierzyły się drużyny Lozamet oraz ACERO Lamia ElmaRK. Lepsi okazali się ci pierwsi, którzy po trzech latach przerwy znów znaleźli się w pierwszej trójce najlepszych zespołów ekstraklasy.

Po tej przygrywce na parkiet wyszły najlepsze drużyny kobiet. W stojącym na bardzo wysokim poziomie spotkaniu, podobnie jak w ubiegłym sezonie spotkały się drużyny Lider oraz TKKF Dzikusy I (poprzednio Borsuk`s Team) i… podobnie jak rok temu po zwycięstwie 3:1 mistrzem ligi zostały panie z TKKF Dzikusy I.Ostatnim akcentem sezonu 2009/2010 było spotkanie najlepszych drużyn męskich. Przy ogromnym dopingu ponad 300 kibiców na parkiecie spotkały się zespoły Superaty (dziewięciokrotnego mistrza i ubiegłorocznego wicemistrza ligi amatorskiej) oraz TKKF Dzikusy (debiutanta w finale, ubiegłorocznego brązowego medalisty). Mecz rozpoczął się niezwykle pechowo dla Superaty, która z powodu kontuzji straciła swojego rozgrywającego Piotra Łagodzińskiego. Pomimo osłabienia niezwykle doświadczonym zawodnikom udało się wygrać pierwszego seta. W dwóch następnych bezkonkurencyjni okazali się jednak zdecydowanie młodsi siatkarze Dzikusów. Set czwarty to wspaniały popis umiejętności siatkarskich „wyjadaczy" i pewne zwycięstwo do 20. O wszystkim więc miał zadecydować piąty set. Od samego początku dominowali zawodnicy Superaty, którzy jednak w końcówce nie dali kondycyjnie rady blisko o połowę młodszym rywalom i ostatecznie przegrali te partię 17:19, a w konsekwencji całe spotkanie 2:3. Było to w pełni zasłużone zwycięstwo zawodników TKKF Dzikusy, którzy od początku rozgrywek prezentowali wysoki i najbardziej wyrównany poziom.

Podwójne zwycięstwo drużyn reprezentujących Ognisko TKKF „Dzikusy", to ogromny sukces tej organizacji na czele z prezesem Władysławem Stępniem, który osobiście zadbał o właściwe warunki rozwoju uzdolnionej siatkarsko młodzieży.

Po zakończeniu meczu finałowego odbyła się uroczystość dekoracji najlepszych zawodników i zawodniczek spośród wszystkich drużyn uczestniczących w rozgrywkach. Wspaniałe puchary i medale wręczyła Dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Łodzi p. Luiza Staszczak – Gąsiorek w asyście Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 205 p. Magdaleny Czwartosz-Bujnowicz, Prezesa Zarządu Wojewódzkiego TKKF p. Władysława Stępnia, oraz Członków Zarządu Klubu Sympatyków Piłki Siatkowej – Prezesa p. Wojciecha Ulatowskiego i Wiceprezesa p. Jarosława Skury. Ceremonię zakończenia uświetnił zespół raperów Rap-Te(a)m, który występuje przed meczami Skry Bełchatów, a który już za tydzień zaprezentuje się łódzkiej publiczności podczas meczów Final Four w Atlas Arenie.

Wyniki końcowe Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki sezon 2009/2010:

Ekstraklasa Kobiet

1. TKKF Dzikusy I (Anna Bergman, Edyta Biernat, Paulina Dyszerowicz, Natalia Festinger, Alicja Figiel, Magda Kamińska, Agnieszka Kraszewska, Justyna Marczak, Anna Opłatek, Zuzanna Sieradzka i Wioleta Sokół.)

2. Lider

3. Dream Team

4. Salos św. Teresa

5. Volleydolls

6. Jutrzenka Bychlew

7. TKKF Dzikusy II

8. Lejdis

Ekstraklasa mężczyzn

1. TKKF Dzikusy (Cyprian Andrzejczak, Konrad Andrzejczak, Kamil Antosiak, Przemysław Antosiak, Michał Bedyk, Piotr Drzewiecki, Karol Dziuba, Radosław Górski, Bartosz Krawczyk, Ernest Kuczyński, Piotr Kłaczek, Paweł Rohacewicz, Tomasz Sińczak i Michał Wiatr. Trener: Marek Sińczak.)

2. Superata

3. Lozamet

4. Acero Lamia ElmaRK

5. Fantom

6. PGE Łódzki Zakład Energetyczny & Dystrybucja

7. Uniwersytet Medyczny

8. LUKS Sokół Rzgów

I Liga mężczyzn

1. Cyrańscy Team (Waldemar Cyrański, Adam Percho, Maciej Han, Adam Koperkiewicz, Arkadiusz Mordal, Piotr Nockowski, Kamil Palmowski, Aleksander Sitkowski, Adam Szymajda i Damian Tomczak.)

2. Bejłocz

3. Iskra

4. Venta PAO

5. Filar Pajszczyk Co

6. PKO BP Bankowy OFE

7. Popularni

8. Dalkia Łódź

II liga mężczyzn

1. Piwożłopy (Daniel Dobiński, Michał Dobiński, Marcin Kowalski, Robert Majewski, Szymon Okła, Michał Ornatowski i Rafał Wykrota.)

2. Społeczna Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania

3. AMC

4. Brukland

5. Volley Team

6. Easy

7. Energeo

8. Zakład Wodociągów i Kanalizacji

III liga mężczyzn

1. Izba Celna (Marcin Grabarczyk, Marek Grabarczyk, Radosław Karliński, Paweł Leśniewski, Romuald Małkus, Jacek Nowicki, Krzysztof Stanek, Tomasz Wirkus i Joanna Zatorska)

2. Pickup Diablo

3. Dirty Dozen

4. Smartshop Boyz

5. Delecta

6. Dell

7. Blachy Pruszyński VT

8. LUKS Sokół Rzgów II

9. Frontica

10. Bytnarówka 29 LO

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka amatorska

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-04-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved