Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > W Murowanej Goślinie szykują się na I ligę

W Murowanej Goślinie szykują się na I ligę

fot. archiwum

Od awansu do I ligi kobiet KS Piecobiogaz Murowana Goślina minęło zaledwie kilkanaście dni, a w klubie już ruszyły przygotowania do kolejnego sezonu. Awans siatkarki i kibice świętować będą w niedzielę, a działacze i sponsorzy snują już śmiałe plany.

Po turnieju finałowym dziewczyny dostały trochę wolnego. Liczę, że odpoczęły nie tylko fizycznie, ale również mentalnie – mówi trener Marek Mierzwiński. Jego zespół, mimo że sezon praktycznie już się skończył, będzie trenował do końca maja. – Czeka nas okres roztrenowania. Zajęcia w następnych tygodniach będą już znacznie lżejsze niż dotychczas – dodaje szkoleniowiec z Murowanej Gośliny. Już w najbliższą niedzielę, 24 kwietnia, cała drużyna weźmie udział w specjalnej Gali Siatkówki. – Będzie to ukłon w stronę kibiców, którzy ze względu na żałobę narodową nie mogli zobaczyć na żywo turnieju o awans do I ligi – przekonuje Mierzwiński.

W imprezie zaprezentują się wszystkie zespoły naszego klubu. Ozdobą Gali będzie oficjalne wręczenie siatkarkom pucharu za awans oraz ich mecz z VIP-ami, w ekipie których swój udział potwierdzili już prezydent Poznania, Ryszard Grobelny oraz burmistrz Murowanej Gośliny, Tomasz Łęcki.

Można powiedzieć, że jesteśmy w klubie wiodącym akcjonariuszem. Tuż po podpisaniu umowy zapowiedzieliśmy, że interesuje nas wejście do ekstraklasy i zdania nie zmieniamy. Możemy mieć roczny poślizg, ale zrobimy wszystko, by za rok witać się z elitą żeńskiej siatkówki – mówi Ryszard Wiśniewski, właściciel firmy Piecobiogaz. – Poszukiwania zawodniczek są w toku. Czasu nie mamy dużo, bo kadrę chcemy zamknąć do końca maja. Chcemy, by zespół nie zmieniał już składu w trakcie przygotowań do nowego sezonu. Wiadomo, że do realizacji ambitnych planów potrzebne są narzędzia w postaci środków finansowych. Budżet będziemy mieli na poziomie 700 tys. zł. Musi być on bardzo przejrzysty i zbilansowany. Dlatego w niedzielę poproszę innych sponsorów o konkretne deklaracje. Nie możemy sobie pozwolić na przykre niespodzianki. Zresztą nie tylko z budżetem. Z nową halą również – dodał Wiśniewski.Ze słów właściciela Piecobiogazu można wnioskować, że w Murowanej Goślinie rodzi się siatkarska potęga, ale on sam jest ostrożny w zapowiedziach. – Moim marzeniem jest doprowadzenie drużyny do środka tabeli ekstraklasy. Gdybyśmy poszli śladem Budowlanych Łódź i sięgnęli po Puchar Polski, byłoby wspaniale, gdybyśmy spadli z ligi, byłoby natomiast fatalnie, ale takiego scenariusza nie biorę pod uwagę – przyznał sponsor siatkarek.

źródło: Głos Wielkopolski, ks.murowana-goslina.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-04-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved