Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Stelian Moculescu odmówił Austriakom

Stelian Moculescu odmówił Austriakom

fot. archiwum

Działacze federacji austriackiej wciąż poszukują nowego szkoleniowca reprezentacji mężczyzn. Ostatnio odmówił im Stelian Moculescu. Tymczasem w rywalizacji o mistrzostwo kraju Hypo Tirol Insbruck prowadzi już 3:2 z Aon hotVolleys Wiedeń.

Federacja austriacka nie ustaje w poszukiwaniach selekcjonera męskiej reprezentacji. Najpoważniejszym kandydatem w ostatnich dniach był 59-letni szkoleniowiec VfB Friedrichshafen, Stelian Moculescu. Selekcjoner reprezentacji Rumunii powiadomił jednak Austriaków, że ma jeszcze ważny przez rok kontrakt z federacją rumuńską i nie jest zainteresowany objęciem tej posady. – Będziemy rozmawiali z kolejnymi kandydatami. Wierzę, że do końca tygodnia będziemy wiedzieli już coś konkretnego – ma nadzieję szef austriackiej siatkówki, Peter Kleinmann.

Tymczasem w poniedziałek w Insbrucku odbył się piąty mecz o mistrzostwo Austrii, w którym Hypo Tirol Insbruck pokonał 3:1 Aon hotVolleys Wiedeń. Tyrolczycy prowadzą więc już 3:2 w rywalizacji do czterech zwycięstw i są o krok od obrony tytułu mistrzowskiego. – Udało nam się zachować zimną głowę. Jedziemy teraz do Wiednia po zwycięstwo – zapowiada Stefan Chrtiansky jr. , syn szkoleniowca Hypo Tirol i wyróżniający się zawodnik zespołu. Podopieczni trenera Igora Prielożnego nie zamierzają się jednak łatwo poddać i chcą doprowadzić do siódmego spotkania.

Hypo Tirol Insbruck – Aon hotVolleys Wiedeń 3:1
(25:22, 25:22, 20:25, 25:23)stan rywalizacji play-off: 3:2 dla Hypo Tirol

źródło: inf. własna, volleynet.at

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-04-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved