Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Roberto Santilli: Straciliśmy dzisiaj wielką szansę

Roberto Santilli: Straciliśmy dzisiaj wielką szansę

- Mam nadzieje, że dzisiejsza przegrana da nam więcej złości na kolejne mecze - przyznał o meczu trener Roberto Santilli. Z kolei Krzysztof Stelmach wierzy, że ten mecz da jego podopiecznym wolę walki w kolejnych spotkaniach.

Grzegorz Łomacz (kapitan Jastrzębskiego Węgla): – Ciężko cokolwiek powiedzieć po takim spotkaniu. Mieliśmy dzisiaj ogromną szansę na objęcie prowadzenia 2:0, niestety nie wykorzystaliśmy jej. Będziemy robić wszystko, żeby wykorzystać atut własnej hali. Myślę, że był to mecz walki, w końcówce rywale odskoczyli i byli lepsi o dwa oczka.

Michał Masny (kapitan ZAKSY Kędzierzyn-Koźle): – Powiem krótko, tak jak wczoraj. Dzisiaj wygraliśmy, a w piątek jest następny mecz.

Roberto Santilli (trener Jastrzębskiego Węgla): – Straciliśmy dzisiaj wielką szansę. Graliśmy bardzo nierównomiernie. Mieliśmy ogromną szansę w tie-breaku, ale straciliśmy dwie piłki. Mam nadzieje, że dzisiejsza przegrana da nam więcej złości na kolejne mecze. Gratulacje dla drużyny z Kędzierzyna-Koźla.

Krzysztof Stelmach (trener ZAKSY Kędzierzyn-Koźle): – Dziękuje za gratulacja. Dzisiaj zagraliśmy zupełnie inny mecz. Myślę tu o emocjach. W tym meczu widać było walkę do samego końca. Dzisiaj też przegrywaliśmy 1:2 w setach. Wczoraj zabił nas drugi set. Przy stanie 1:1 przestaliśmy grać, nie wierzyliśmy w zwycięstwo. Dzisiaj natomiast przegrywając w setach 1:2, każdy z moich chłopaków wierzył w wygraną. Prócz wiary w zwycięstwo, zawodnicy agresywniej grali w ataku, mniej ryzykowali w zagrywce. Trener Santilli powiedział, że im ta przegrana doda złości na najbliższe mecze. Mam nadzieję, że nam ten mecz doda wiary w zwycięstwo. Dzisiaj powiedziałem chłopakom, że potrafimy grać dobrą siatkówkę i stać nas na dobrą siatkówkę, co dzisiaj pokazaliśmy. Oby nam tej wiary oraz silnej woli wystarczyło na piątek oraz sobotę.