Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > PRO A: Pierwszy krok Cannes do złota

PRO A: Pierwszy krok Cannes do złota

fot. archiwum

W pierwszym spotkaniu, którego stawką jest mistrzostwo Francji, lepsze okazały się być siatkarki z Cannes. Przyjezdne w trzech setach pokonały ASPTT Mulhouse Dominiki Sieradzan. Rywalizacja o złoty medal toczy się do dwóch wygranych spotkań.

Piętnastokrotne mistrzynie Francji wykonały w środę pierwszy krok do obony tytułu. Rywalizacja z Mulhouse, pomimo wszelkich starań gospodyń, ułożyła się po myśli siatkarek z Cannes, które potrzebowały trzech setów, by zapewnić sobie zwycięstwo.

Polska skrzydłowa, Dominika Sieradzan pojawiła się w pierwszej szóstce swojego zespołu. Zdobyła siedem oczek, w tym jedno bezpośrednio zza linii dziewiątego metra. Była znacznie mniej obciążona w przyjęciu niż w meczach półfinałowych. Mocnym punktem zespołu z Mulhouse była ponownie Anna Rybaczewski, która oprócz jedenastu wywalczonych punktów, dołożyła 64,71% w przyjęciu. Słabością gospodyń, pomimo dosyć dobrego przyjęcia była jednak skoczność na kontrach. W środę w ten sposób, wywalczyły one trzy razy mniej punktów od swoich rywalek.

MVP spotkania wybrana została Victoria Ravva, która zdobyła dla swego zespołu jedenaście oczek, przy skuteczności ataku rzędu 52,63%.Kolejne spotkanie obydwu zespołów odbędzie się w najbliższą sobotę w Cannes. Rywalizacja w finale mistrzostw Francji toczy się do dwóch zwycięstw.

ASPTT Mulhouse – RC Cannes 0:3
(23:25, 21:25, 21:25)

Stan rywalizacji finałowej: 1:0 dla RC Cannes.

Składy zespołów:
Mulhouse: Kloster (3 pkt.), Sieradzan (7), Bauer (9), Rybaczewski (11), Hood (5), Faesch (5), Ortschitt (libero) oraz Djilali (3), Larnack (5), Coulibaly, Sager-Weider
Cannes: Marchenko (9 pkt.), Yaneva (10), Antonijevic (2), Polechtchouk (15), Rawa (14), Centoni (11), Fomina (libero) oraz Durakovic, Fiorin

Zobacz również:
Wyniki fazy play-off ligi francuskiej kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-04-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved