Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: W Bydgoszczy nikt nie odpuści

PlusLiga: W Bydgoszczy nikt nie odpuści

fot. archiwum

W czwartek w Bydgoszczy odbędzie się drugie spotkanie pomiędzy Delectą a AZS UWM Olsztyn. W rywalizacji o miejsca 5-8 prowadzą podopieczni trenera Waldemara Wspaniałego, ale olsztynianie zapowiadają, że będą walczyć do końca o 5. miejsce w PlusLidze.

W pierwszym meczu obydwu zespołów w Olsztynie Delecta wygrała po tie-breaku, obejmując prowadzenie w rywalizacji, która toczy się do dwóch zwycięstw. Poniedziałkowy mecz był zacięty, jednak dobra dyspozycja przede wszystkim Dawida Konarskiego pozwoliła bydgoszczanom zrobić krok naprzód w walce o 5. miejsce w ekstraklasie, premiowane grą w Challenge Cup w przyszłym sezonie. Podopieczni Waldemara Wspaniałego chcieliby zakończyć rywalizację już w czwartek i w spokoju przygotowywać się do dalszych spotkań. Zdają sobie jednak sprawę, że olsztynianie nie przyjadą do Bydgoszczy by zakończyć sezon i będą walczyli równie mocno jak w pierwszym meczu. – Od czasu przejęcia przejęcia przeze mnie tego zespołu wszystkie nasze potyczki z AZS były bardzo zacięte. Bez względu na to, czy były starcia w PlusLidze lub Pucharze Polski. Prawdopodobnie tak samo będzie również w czwartek – uważa szkoleniowiec bydgoszczan.

Dla siatkarzy AZS UWM może to być ostatni mecz w sezonie, bowiem w tym roku nie będą rozgrywane mecze o 7. miejsce. Po poniedziałkowym spotkaniu Jakub Oczko zapowiadał, że będą chcieli wrócić jeszcze do Olsztyna. Aby tego dokonać muszą dwukrotnie pokonać Delectę w Bydgoszczy i wówczas zagrają w Uranii z AZS Częstochowa. – Hotel zarezerwowaliśmy na dwie doby. Jedziemy do Bydgoszczy pełni wiary w końcowy sukces. Musimy tylko zmniejszyć liczbę błędów własnych. Już raz pokonaliśmy Delectę na ich parkiecie. Z tego co słyszałem do Bydgoszczy jedzie spora grupka naszych kibiców. Zrobimy wszystko, aby nie wracali w czwartek do Olsztyna. Liczę na to, że jeszcze w tym sezonie rozegramy jeden mecz przed własną publicznością. Jesteśmy winni to naszym wiernym kibicom, którzy cały sezon bardzo nas wspierali – mówi drugi trener AZS, Leszek Urbanowicz. Na korzyść olsztynian może paradoksalnie przemawiać fakt, że… zagrają w Łuczniczce. Delekcie nie wychodzą mecze na własnym terenie i z pewnością w tym mogą również upatrywać swojej szansy podopieczni Mariusza Sordyla.

Cały czas mamy nadzieję, że uda się nam awansować. Jako sportowcy musimy w siebie wierzyć i starać się osiągnąć swój cel do samego końca. Jeśli brakuje woli walki czy wiary w zwycięstwo, lepiej wybrać inny zawód i nie bawić się w sport – twierdzi Marcelo Hargreaves, który był w olsztyńskiej drużynie najskuteczniejszym zawodnikiem w poniedziałkowym meczu.Początek drugiego spotkania o godzinie 18 w Łuczniczce. Ewentualny trzeci mecz zaplanowano o tej samej porze w piątek.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-04-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved