Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Mariusz Wiktorowicz: Maksymalnie zredukować przestoje

Mariusz Wiktorowicz: Maksymalnie zredukować przestoje

fot. archiwum

Na pomeczowej konferencji prasowej trenerzy zgodnie uznali, że drugie spotkanie było bardziej zacięte niż te pierwsze i mogło się podobać. - Do Wrocławia pojedziemy zdeterminowane - dodaje kapitan BKS-u Katarzyna Skorupa.

Pierwsze spotkanie zakończyło się po rozegraniu trzech setów, w których zdecydowanie lepszą drużyną był bielski Aluprof. Kolejny pojedynek był bardziej wyrównany, bo siatkarkom Gwardii Wrocław udało się wygrać jednego seta, a mogło być jeszcze lepiej. Gwardzistki prowadziły w pierwszej partii nawet sześcioma punktami i go przegrały. – Gwardia zagrała dużo lepiej w drugim spotkaniu i bardzo się cieszymy, że udało nam się dojść rywalki i zwyciężyć w pierwszej partii oraz wygrać cały mecz. Do Wrocławia pojedziemy zdeterminowane – skomentowała spotkanie kapitan Aluprofu Katarzyna Skorupa.

Determinacji w kolejnym spotkaniu zapewne nie zabraknie również wrocławiankom, chociaż na konferencji po drugim bielskim meczu kapitan tej drużyny wydawała się być zawiedziona kolejną porażką z bielszczankami. – Mecz wyglądał zupełnie inaczej, ale trudno mi znaleźć jakąkolwiek przyczynę nasze kolejnej porażki – powiedziała Olga Owczynnikowa.

Trochę więcej do powiedzenia mieli trenerzy obu ekip. Rafał Błaszczyk zgodził się z wypowiedziami zawodniczek i podkreślił, że Aluprof pokazał klasę. – Drugie spotkanie wyglądało zupełnie inaczej, ale zawodniczki Aluprofu pokazały w nim klasę. Mimo, że my wyprowadzaliśmy bardzo dobre ataki, bielszczanki radziły sobie z nimi w obronie. Bardzo dobrze również atakowały. My zagraliśmy z większym zaangażowanie niż w poniedziałkowym pojedynku. Mecz mógł się podobać i kibice nie powinni być zawiedzeni – skomentował trener Impelu Gwardii Wrocław.Natomiast Mariusz Wiktorowicz – opiekun BKS-u Aluprofu Bielsko-Biała podkreślił, że zespół z Wrocławia jest bardzo ambitny i by go pokonać trzeba się napracować. – Zrobiliśmy kolejny krok w kierunku strefy medalowej. Drużyna Gwardii pokazała, że nie gra się z nią łatwo. Dwa pierwsze sety były bardzo wyrównane i musieliśmy się nieźle napracować, by pokonać rywala. Bardzo mnie cieszy gra blokiem Aluprofu, ale musimy jeszcze popracować nad formą mentalną drużyny. Musimy maksymalnie zredukować przestoje, które się nam zdarzają – zakończył konferencję prasową trener bielszczanek.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-04-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved