Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Marcin Mierzejewski: Każdy set jest inny, każdy mecz jest inny

Marcin Mierzejewski: Każdy set jest inny, każdy mecz jest inny

fot. archiwum

- Myślę że rywalizacja w play-offach będzie równa, wczoraj wygrali oni, dzisiaj my i chyba zostanie tak do samego końca - ocenił Wojciech Kaźmierczak. Marcin Mierzejewski dodał - Przewagę psychiczną mają nadal zawodnicy z Jastrzębia.

Pokonaliście w dzisiejszym spotkaniu Jastrzębski Węgiel.

Wojciech Kaźmierczak: – Bardzo się cieszymy z wygranej bo był to ciężki mecz. Okazaliśmy się lepsi o dwie piłki w tie-breaku. Chcieliśmy poprawić bilans spotkań po wczorajszym przegranym meczu i udało się nam. Jastrzębie jest to bardzo ciężka drużyna, dobrze poukładana. Myślę że rywalizacja w play-offach będzie równa, wczoraj wygrali oni, dzisiaj my i chyba zostanie tak do samego końca. Teraz czekają nasz mecze w Jastrzębiu. To czy walka skończy się w czterech meczach czy wrócimy jeszcze do Kędzierzyna-Koźla tego nie wie nikt.

Wygra z Jastrzębiem da wam psychiczną przewagę przed kolejnymi pojedynkami?– Myślę, że żadnej przewagi psychicznej nam to nie da. My zawsze wierzymy w wygraną. Wczoraj wygrało Jastrzębie i można mówić, że mieli nad nami przewagę, ale to my wygraliśmy to spotkanie. Niewątpliwie zwycięstwa budują i pozwalają zapomnieć o trudach sezonu, ale trzeba ochłonąć i zacząć przygotowania do następnych meczów.

Michał Masny na konferencji powiedział: przegraliśmy, ale jutro też jest mecz.

– Miał rację. Z tym założeniem wyszliśmy dzisiaj na boisko. Gra się do trzech wygranych meczów. W poniedziałek przegraliśmy jedno spotkanie, we wtorek to my wygraliśmy, ale to jeszcze nie koniec, trzeba wygrać trzy mecze, a później ktoś awansuje do finału. Na razie jest 1:1 i sprawa jest otwarta.

Czy wygrana z Jastrzębiem ma dla Was jakieś szczególne znaczenie?

– Nie, na pewno nie. Wygrana jest dla nas o tyle ważna, że przybliżyła nas do finału. Chociaż nie do końca, bo jest 1:1, więc trzeba jeszcze wygrać dwa spotkania i na tym się skupmy. Zostało mało czasu na przygotowania.

No właśnie w piątek przed wami kolejny mecz jak się będziecie przygotowywać?

– Przygotowania będą przebiegać standardowo. W środę z pewnością będziemy trenować na hali oraz siłowni. W czwartek trening w Jastrzębiu. W piątek pierwszy mecz. Wierzymy, że uda się zwyciężyć. Jest to drużyna do pokonania, więc każdy wynik jest możliwy.


Wygraliście dzisiaj z Jastrzębiem, pomoże wam to w uzyskaniu przewagi psychicznej nad rywalem?

Marcin Mierzejewski: Przewagę psychiczną mają nadal zawodnicy z Jastrzębia. Wygrali z nami trzy mecz, a my z nimi dopiero jedno spotkanie. Myślę, że to będzie bardzo ważny mecz. Dzisiaj sami sobie udowodniliśmy, że można z nimi wygrywać. Będziemy chcieli podtrzymać tą passę w Jastrzębiu, chociaż wiem, że będzie bardzo ciężko.

Pierwszego set przegraliście, ale w drugim mieliście już znaczną przewagę nad rywalem. Pomogło wam to wygrać mecz?

Każdy set jest inny, każdy mecz jest inny. Wychodzi się na każdy set z nastawieniem, że trzeba go wygrać. Należy być maksymalnie skoncentrowanym na swojej grze.

W czym byliście dzisiaj lepsi od rywala?

Z pewnością graliśmy lepiej w ataku niż w poprzednim meczu. Nie baliśmy się ryzykować. Trudne piłki były mocno atakowane i to przynosiło efekt. Myślę, że tak będziemy musieli grać w Jastrzębiu, bo być może jest to klucz do zwycięstwa.

Przed wami następny mecz w piątek.

Tak, gramy w piątek, więc w środę odbędzie się normalny trening, a w czwartek pojedziemy do Jastrzębia. Będziemy się dokładnie przygotowywać do następnych spotkań z tym zespołem. Z pewnością będzie ustalona taktyka, którą my będziemy się starali realizować w kolejnych meczach.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-04-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved