Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Kaczor, Gajgał, Kaczorowska i Kasprzak w Muszynie?

Kaczor, Gajgał, Kaczorowska i Kasprzak w Muszynie?

fot. archiwum

- Aśka Kaczor podpisała umowę na dwa lata, Kinga Kasprzak na rok. Transfer Gajgał jest gotowy do parafowania i zostanie sfinalizowany, gdy zakończy się sezon - mówi menadżer Andrzej Grzyb na łamach Przeglądu Sportowego.

Do Muszyny ma trafić również Klaudia Kaczorowska z PTPS Piła. Bogdan Serwiński jest również zainteresowany pozyskaniem Mileny Sadurek, która występowała w rumuńskim Metalu Galati, a obecnie jest bez przynależności klubowej. – Nie chcę mówić o transferach, bo po oburzającym targowisku, które odbywało się w trakcie Pucharu Polski w Poznaniu postanowiłem wstrzymać się z wszelkimi ruchami. Różnej maści menedżerowie zawracali w głowach zwłaszcza młodym dziewczynom i przeszkadzali im w grze – denerwuje się Bogdan Serwiński.

Trudno się dziwić szkoleniowcowi mistrzyń Polski. Nic dziwnego, że jako prezes klubu myśli już o przyszłym sezonie i buduje nowy skład, jednak jako trenerowi zespołu będzie mu teraz trudno utrzymać mobilizację w walce o medale mistrzostw Polski. Ogłoszenie przez Andrzeja Grzyba przyjścia kilku nowych zawodniczek z pewnością spowoduje spekulacje, kto odejdzie, a kto zostanie. A to nie sprzyja treningom i walce z pełnym zaangażowaniem.

Być może sięgniemy także po jakąś dobrą zawodniczkę zagraniczną – mówi Serwiński, który konsekwentnie stawia jednak na Polki. – Niektóre starsze siatkarki wykruszają się ze względu na kontuzje, inne podejmują decyzje o macierzyństwie, ale wciąż jest w Polsce wiele świetnych zawodniczek. Gdyby tylko udało się nam pozyskać wszystkie najlepsze, moglibyśmy nieźle namieszać w Lidze Mistrzyń.Co ciekawe, w II rundzie play-off Muszynianka może zmierzyć sięz MKS Dąbrowa Górnicza, w którego składzie gra Katarzyna Gajgał. Biorąc pod uwagę informacje Andrzeja Grzyba, że zawodniczka ma już przygotowany do podpisania kontrakt z przeciwną drużyną, sytuacja będzie bynajmniej niezwykła. A może to normalne procedury, tylko tym razem przecieki o przygotowanych transferach pojawiły się w prasie znacznie szybciej niż w ubiegłych latach. Szkoda, że przed zakończeniem rywalizacji o mistrzostwo Polski.


Klub z Muszyny natychmiast zareagował na artykuł w Przeglądzie Sportowym.

Bank BPS Muszynianka Fakro pragnie poinformować wszystkich kibiców, że pojawiające się informacje na temat sfinalizowanych transferów są nieprawdziwe i należy je traktować jedynie w kategorii dziennikarskich spekulacji.

Po niedawnych publikacjach dotyczących zawodniczek z zagranicy, tym razem pojawiły się informacje na temat rzekomego parafowania umowy z trójką siatkarek z Polski. – Na wszelkie ruchy transferowe należy poczekać do końca sezonu. Mogę z całą stanowczością powiedzieć, że w tej chwili głównym naszym zmartwieniem jest walka o obronę mistrzowskiego tytułu – mówi Bogdan Serwiński.

Klub odcina się od wszelkich spekulacji medialnych, które – jak na razie – nie mają pokrycia w rzeczywistości. Jednocześnie informujemy, że w razie podpisania umowy z jakąkolwiek nową zawodniczką Bank BPS Muszynianka Fakro niezwłocznie poinformuje o tym w stosownym komunikacie.

 

źródło: inf. własna, mksmuszynianka.com, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved