Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Damian Dacewicz: Z tego, co przeczytałem w prasie…

Damian Dacewicz: Z tego, co przeczytałem w prasie…

fot. archiwum

Damian Dacewicz wykonał zadanie, jakie postawił przed nim zarząd Pamapolu Siatkarza Wieluń. - Widocznie utrzymanie klubu w PlusLidze w debiutanckim sezonie to za mało... - zastanawia się Dacewicz, którego ma zastąpić Dariusz Marszałek.

Z tego, co przeczytałem w prasie, wychodzi jednak na to, że moja przygoda z Siatkarzem wkrótce się skończy. Jeśli wieluńscy działacze naprawdę tego chcą, to szkoda, że najpierw mówią o tym dziennikarzom, a nie mnie. Takie zachowanie na pewnym poziomie nie przystoi i nie powinno w ogóle mieć miejsca, zwłaszcza w trakcie rozgrywek. Dlatego ostatnie wypowiedzi najdelikatniej mogę nazwać sporym nietaktem – mówi sam zainteresowany, cytowany przez Gazetę Wyborczą.

Działacze wieluńskiego klubu wypowiadają się dla łódzkiej prasy anonimowo – i wówczas twierdzą, że Dariusz Marszałek jest już dogadany z klubem – albo, jak prezes Adam Dąbrowny, oficjalnie zaprzeczają. – O zmianie trenera nie wypowiadał się żaden z działaczy pod nazwiskiem, więc takie doniesienia traktuję jako kaczki dziennikarskie – przekonuje prezes.

Wygląda na to, że najważniejsze decyzje już zapadły, muszą zostać jednak oficjalnie zatwierdzone. Jednak sposób, w jaki działacze ósmej drużyny PlusLigi rozstają się ze swoim trenerem, wydaje się bardzo dziwny. Do paradoksalnej sytuacji dojdzie, gdy jednak zarząd będzie chciał przedłużyć umowę z Damianem Dacewiczem.Ciężko myśleć o wiązaniu przyszłości z Wieluniem, skoro przedstawiciele klubu zwalniają mnie na łamach prasy – przyznaje szkoleniowiec. – Nie wiem, czemu działacze doszli do takich wniosków. Widocznie utrzymanie klubu w PlusLidze w debiutanckim sezonie to dla nich za mało…Ciężkie zadanie w takim razie przed kolejnym trenerem Siatkarza Wieluń. To będzie już przecież drugi sezon w PlusLidze i zagwarantowanie występów w europejskich pucharach może nie wystarczyć…

źródło: Gazeta Wyborcza, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-04-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved