Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Serie A2: Porażka zespołu Kubiaka

Serie A2: Porażka zespołu Kubiaka

W ćwierćfinale fazy play-off Serie A2 Pallavolo Padova zmierzyło się na wyjeździe z BCC-NEP Castellana Grotte. Zespół w którego składzie występuje Michał Kubiak uległ głównemu faworytowi do awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej 3:0.

Siatkarze z Padwy do Castellana Grotte dotarli pociągiem, zmiana środka transportu wymusił na nich pył wulkaniczny który sparaliżował ruch lotniczy w całej europie. Mimo tych niedogodności przyjezdni zaczęli mecz bardzo dobrze. W premierowej odsłonie dzielnie dotrzymywali kroku rywalowi. Na pierwszej przerwie technicznej prowadzili 8:7, druga zaś należała do gospodarzy BCC-NEP Castellana Grotte, siatkarze tej drużyny prowadzili tylko jednym punktem(16:15). Końcówka seta była niezwykle wyrównana, jednak lepiej w niej spisali się ulubieńcy miejscowej publiczności, wygrali 26:24. I to był ostatni tak zacięty set w tym meczu. Dwie kolejne partie pokazały siłę siatkarzy z Castellany. Dobrze w ich szeregach spisywał się Evandro Guerrera, zdobywca 14 punktów w całym meczu. Przy stanie 17:11 dla gospodarzy, trener Montagnani zdecydował się wpuścić na boisko Michała Kubiaka. Zastąpił on w zespole z Padwy Juana Carlosa Barcale. Ekipa Pallavolo nie potrafiła przełamać złej serii w ataku i ostatecznie przegrała 19:25.

Trzeci set był ostatnią szansą na przebudzenie dla podopiecznych Palolo Montagnaniego, na początku jego zawodnicy podjęli walkę z mocniejszym tego dnia rywalem. Im bliżej drugiej przerwy technicznej u przyjezdnych gra popularnie mówiąc "siadała". Najlepsza drużyna fazy zasadniczej Serie A2 nie pozostawiła złudzeń i wygrała 25:18 z Pallavolo Padova a w całym meczy 3:0.

Najwięcej oczek zdobył wspomniany wcześniej już Evandro Guerrera, zaś w zespole z Padwy najwięcej 13 punktów uzyskał Juan Carlos Barcala. W drugiej i trzeciej odsłonie na placu gry na zmianę wchodził Michał Kubiak. Polak punktu nie zdobył, miał ku temu dwie okazje. Raz został zablokowany , w drugim przypadku popełnił błąd. Teraz Pallavolo Padova czeka mecz u siebie już w czwartek. A więc nie wiele czasu zostało żeby coś poprawić.

BCC-NEP Castellana Grotte – Pallavolo Padova 3:0
(26:24; 25:19; 25:18)

Bcc-Nep Castellana Grotte: Mattera (4 pkt.), Guerra (13), Popelka (4), Gallotta (10), Insalata (7), Jardel (8), Castellano (6), Vicini (libero) i De Palm

Pallavolo Padova: Tiberti, Koshikawa (7), Garghella (libero), De Marchi (10), Barcala (14), Cricca (6), Polidori (4), Zingaro, Kubiak, Maniero i Bus