Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > PRO B: Harnes lepsze w „polskim” meczu, kolejna porażka ALCM

PRO B: Harnes lepsze w „polskim” meczu, kolejna porażka ALCM

W rozegranej wczoraj 24. kolejce zaplecza francuskiej ekstraklasy, w „polskim" meczu lepsze okazało się Harnes, pokonując Martigues 3:2. Z kolei ALCM, w którym występuje Krzysztof Kocik, przegrało kolejne spotkanie, tym razem ulegając Cambrai 0:3.

Mecz piątej i jedenastej drużyny francuskiej PRO B to był trwający niemalże dwie i pół godziny pięciosetowy thriller. Pierwszego seta dosyć gładko wygrało do 18 Martigues. Druga partia była bardzo zacięta i dopiero po 42 minutach gry wynik na swoją korzyść rozstrzygnęli Adrian Patucha i spółka. Kiedy podopieczni Marcelo Fronckowiaka wygrali także kolejną partię, tym razem do 22, mogło się wydawać, że w czwartym secie dopełnią formalności. Tak się jednak nie stało, bowiem Martigues doprowadziło do tie-breaka. Jednak "co się odwlecze, to nie uciecze". Gospodarze w piątej partii nie dali rywalom żadnych szans, pokonując ich 15:9. Ta wygrana bardzo przybliża ich do zapewnienia sobie utrzymania.

Warto podkreślić, że Polacy byli głównymi aktorami w swoich ekipach. Najlepiej punktującym zawodnikiem tego spotkania został Jakub Łomacz, który zdobył 27 punktów, z czego 21 atakiem (przy skuteczności w tym elemencie 58%) i 4 blokiem. Jego klubowy kolega, Michał Kamiński, zdobył 14 punktów. W zwycięskiej drużynie najlepiej punktował Adrian Patucha zapisując 20 oczek na koncie, wszystkie zdobyte atakiem.

Martigues – Harnes 2:3
(25:18, 27:29, 22:25, 25:21, 9:15)

Składy:
Martigues: Kamiński (14), Zupanc (10), Bechata (7), Łomacz (27), Corda (21), Serajnik (1), Delcamp (Libero) oraz Dereymez, Besse i Ventresque (5).

Harnes: Capitaine G. (17), Bouanda (16), Pepin (4), Schaller (15), Dillies (5), Patucha (20), Capitaine R. (libero) oraz Boutier (1), Briet, Gorokhov (3)i Queste.

Zdecydowanie mniej emocji dostarczyło spotkanie pomiędzy ALCM a Cambrai. Drużyna Krzysztofa Kocika kontynuuje czarną serię. W starciu z czwartą ekipą w tabeli ALCM nie było w stanie urwać chociażby seta, przegrywając kolejne partie do 21, 22 i ponownie do 21. Nie pomogło nawet to, że Polak był najlepiej punktującym zawodnikiem spotkania, zdobywając 16 „oczek". Jego zespół nadal zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli i na dwie kolejki przed końcem rundy zasadniczej nie ma już raczej szans na utrzymanie się na zapleczu francuskiej ekstraklasy.

Cambrai – ALCM 3:0
(25:21, 25:22, 25:21)

Składy:
Cambrai: Tropan, Simecek (2), Meyer (8), Radichkov (11), Puljic (7), Lemaire (9), Lanta (libero) oraz Gingreau (3) i Aso.

ALCM: Kocik (16), Hadzifejzovic (9), Polgar (9), Martinez (2), Evtoukhovitch (6), Belhache (4), Morelle (Libero) oraz Carrez, Mandic i Mikula (1).