Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Ostatnia szansa dla Wielunia

PlusLiga: Ostatnia szansa dla Wielunia

fot. archiwum

Pamapol przegrał na własnym terenie pierwszy mecz fazy play-off z AZS-em Częstochowa. Poniedziałkowe spotkanie będzie ostatnią szansą dla zawodników Damiana Dacewicza. Czy Domex postawi kropkę nad „i" kończąc rywalizację z Siatkarzem?

Po przegraniu ośmiu spotkań z rzędu Częstochowa wróciła do dobrej gry. W ostatnim pojedynku świetną formą popisali się Piotr Nowakowski i Bartosz Janeczek, którzy na wysokim poziomie utrzymywali swój procent w ataku. Dużym atutem siatkarzy Grzegorza Wagnera była również zagrywka, którą zdobyli osiem punktów. – Tego zwycięstwa potrzebowaliśmy jak ryba wody, po tych ostatnich meczach nawet styl nie jest ważny. Bardzo się cieszę z tej wygranej. Brawa dla chłopaków, że po takim trudnym okresie się przełamaliśmy i wreszcie zwyciężyliśmy – powiedział na konferencji prasowej szkoleniowiec akademików.

Pisząc tę zapowiedź na usta ciśnie się zdanie: „Dla Wielunia nie będzie to łatwe spotkanie, gdyż częstochowscy fani jak zwykle zrobią w hali piekło na ziemi." Słów tych nie można jednak użyć, ponieważ nie wiadomo, czy kibice z sektora E w ogóle pojawią się w poniedziałek w hali „Polonia". To właśnie podczas spotkania ostatniej kolejki rundy zasadniczej w Wieluniu zarzucili zawodnikom AZS-u brak ambicji i woli walki, co sprowadziło do sporu pomiędzy klubem i kibicami. Czy fanatycy z Częstochowy pozwolą w trakcie meczu wykrzykiwać wielunianom: „Gramy u siebie!"? Tego dowiemy się zapewne dopiero podczas spotkania.

Drużyna Damiana Dacewicza zapewniając sobie utrzymanie w PlusLidze wypełniła cel wyznaczony na ten sezon. Podczas ostatniego spotkania świetnie spisał się Marcin Lubiejewski. Słowa uznania należą się również Maciejowi Zajderowi za znakomite zagrywki. Mimo porażki siatkarzom z Wielunia nie można zarzucić braku sportowej postawy. Zespół walczył do samego końca psując częstochowianom wiele krwi.W lidze zespoły walczyły ze sobą trzy razy. W ramach 9. kolejki PlusLigi akademicy zdeklasowali Pamapol wygrywając 3:0. Cztery miesiące później częstochowianie polegli w Wieluniu przegrywając takim samym stosunkiem setowym. Ostatni mecz pomiędzy tymi drużynami odbył się w drugim tygodniu kwietnia, gdzie siatkarze spod Jasnej Góry zwyciężyli 3:1.

Potencjalnym zwycięzcą spotkania wydaje się być zespół Grzegorza Wagnera, ale kto wie, czy jego zawodnicy nie będą dalej rozpamiętywać serii porażek, a drużyna z Wielunia nie pokusi się o dobry występ? O tym, kto wygra dowiemy się już w poniedziałkowy wieczór. Początek spotkania o 18:30 w częstochowskiej hali „Polonia" przy ul. Dekabrystów.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-04-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved