Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > PlusLiga Kobiet: Pojedynek Dawida z Goliatem

PlusLiga Kobiet: Pojedynek Dawida z Goliatem

Po przerwie spowodowanej dramatycznymi wydarzeniami w Smoleńsku, mając nadal w pamięci tę tragedię, wracamy do rozgrywek PlusLigi Kobiet. W Bielsku-Białej na parkiet wybiegną siatkarki BKS-u Aluproforu i Impelu Gwardii Wrocław.

Konfrontacja ta będzie niczym pojedynek Dawida z Goliatem, bowiem zdecydowanymi faworytkami są podopieczne Mariusza Wiktorowicza, które po fazie zasadniczej zajmowały pierwsze miejsce w tabeli.

Sporym znakiem zapytania może być forma, w jakiej znajdują się zawodniczki obu zespołów, po tej dość długiej przerwie. Przed rozpoczęciem rywalizacji, w zdecydowanie lepszej sytuacji wydaję się być drużyna Aluprofu. Na pewno przewagę bielszczanką dają dwa zwycięstwa odniesione nad gwardzistkami w trakcie sezonu (3:1 i 3:0). Szkoleniowiec BKS-u mógł również w ubiegłym tygodniu sprawdzić dyspozycję swoich podopiecznych, rozgrywając dwa sparingi z Bankiem BPS Muszynianką Muszyna (w każdym spotkaniu, niezależnie od wyniku, rozegrano po cztery sety). I choć lepiej wypadły podopieczne Bogdana Serwińskiego, wygrywając pięć z ośmiu partii, w meczach tych, także Aluprof pokazał się z dobrej strony. W spotkaniu z ekipą z Dolnego Śląska dodatkowym atutem po stronie bielszczanek będzie własna hala.

Wydaje się, że wynik rywalizacji w tej parze jest już raczej przesądzony. Jednak jak wiemy sport, a zwłaszcza siatkówka, jest nieobliczalny. Wrocławianki, mimo iż teoretycznie stoją na straconej pozycji, nie są zupełnie bez szans. Niejednokrotnie udowadniały, że potrafią sprawiać niespodzianki. Awans do Final Four Challenge Cup raczej nie był dziełem przypadku. Zawodniczki Rafała Błaszczyka nie mają nic do stracenia. Mogą przegrać tę rywalizację i w zasadzie nikt nie będzie miał do nich o to pretensji. W zupełnie innej sytuacji są siatkarki z Bielska – Białej, one „muszą" przejść do kolejnego etapu. Ciąży na nich presja, bo jak dotąd pozostają bez żadnego konkretnego trofeum, a oczekiwania były spore. Z Ligi Mistrzyń odpadły już po fazie grupowej, bez sukcesów zakończyły także występ w Pucharze Polski. Jedyne co im teraz pozostało, to walka o tytuł mistrzowski.

Mimo, że pojedynek BKS Aluprof Bielsko – Biała z Impelem Gwardią Wrocław nie zapowiada się zbyt emocjonująco, rywalizacja ta może okazać się dość ciekawa. Jaki będzie końcowy rezultat tej walki o awans do kolejnej rundy? Przekonamy się w wkrótce. Pierwsze starcie już jutro, początek o godz. 18.00.