Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > PlusLiga Kobiet: Początek rywalizacji w Muszynie

PlusLiga Kobiet: Początek rywalizacji w Muszynie

fot. archiwum

W poniedziałek rozpocznie się rywalizacja Muszynianki z Centrostalem Bydgoszcz w pierwszej fazie rundy play-off. Faworytkami spotkań ćwierćfinałowych wydają się być mistrzynie kraju, które tegoroczną fazę zasadniczą PlusLigi Kobiet mogą zaliczyć do udanych.

Podopieczne Bogdana Serwińskiego rundę zasadniczą zakończyły na drugiej pozycji w tabeli PlusLigi, tuż za Aluprofem Bielsko-Biała, z którym w ubiegłym sezonie walczyły o złoty medal mistrzostw Polski. Centrostal Bydgoszcz uplasował się zaś na siódmej pozycji, zaledwie o punkt wyprzedzając zajmującą dziewiątą lokatę Stal Mielec. Pierwsze spotkania ćwierćfinałowe  pomiędzy bydgoszczankami, a Muszynianką miały zmierzyć się ze sobą w ubiegłą sobotę i niedzielę, ale mecze te zostały odwołane z powodu ogłoszonej w sobotę żałoby narodowej.

Pojedynki pomiędzy Centrostalem, a Muszynianką w rundzie zasadniczej padały łupem mistrzyń Polski, które podobnym bilansem mogły pochwalić się w ubiegłym sezonie – Z Budowlanymi Łódź też dwa razy wygraliśmy w lidze, a potem przegraliśmy w finale Pucharu Polski – przestrzegał na łamach Gazety Wyborczej Bogdan Serwiński, trener „mineralnych" – Musimy wygrać, ale nie możemy wyjść na parkiet z nastawieniem, że rywalki oddadzą nam spotkanie. Wierzymy w swoje umiejętności, ale na pewno nie zlekceważymy Centrostalu.

Siatkarki z Bydgoszczy, podobnie zresztą jak inne zespoły wobec przerwy w rozgrywkach musiały zmienić tryb przygotowań do ostatnich ligowych spotkań. Aby nie wypaść w z rymu meczowego, Centrostal rozegrał sparing z PTPS-em Piła, w którym górą były podopieczne Piotra MakowskiegoMieliśmy specjalnie przygotowany program treningowy przed play-offami, ale z oczywistych względów musiał on ulec zmianom. Dlatego celem nadrzędnym jest zbudowanie na nowo napięcia przed konfrontacjami w lidze – powiedział prezes bydgoskiego klubu, Waldemar Sagan. W Muszynie po dłuższej przerwie pojawi się Kinga Zielinska, co pozwoli szkoleniowcowi na korzystanie z całego zasobu kadrowego Centrostalu – Dostała pozwolenie od lekarza na trenowanie i pracuje z pełnymi obciążeniami – stwierdził prezes klubu.

Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna wystąpił w finale Pucharu Polski, w którym musiał uznać wyższość beniaminka z Łodzi. Zespół, w którym gra kilka reprezentantek Polski zapewne będzie chciał zrehabilitować tą porażkę wywalczeniem medalu w PlusLidze. Aby to jednak uczynić, podopieczne Bogdana Serwińskiego muszą najpierw wygrać trzy pojedynki z siatkarkami z Bygdoszczy – Dziewczyny aż palą się do gry i zamierzają się zrehabilitować. To pozytywny prognostyk, bo podobnie było rok i dwa lata temu. W tej fazie główną rolę odegra psychika, bo zespół jest dobrze przygotowany taktycznie i fizycznie – ocenił szkoleniowiec mistrzyń kraju. Mineralne, podobnie jak Centrostal rozegrały mecze kontrolne. Przeciwniczkami Muszynianki dwukrotnie były siatkarki Aluprofu Bielsko-Biała. Pierwszy pojedynek zakończył się zwycięstwem siatkarek z Muszyny, drugi remisem 2:2, bowiem przed spotkaniem zaplanowano rozegranie czterech setów.

Wyraźnymi faworytkami tej ćwierćfinałowej rywalizacji wydają się być zawodniczki Banku BPS Muszynianka Fakro Muszyna. W fazie zasadniczej odniosły one bowiem zaledwie trzy porażki – dwie z Dąbrową Górniczą i jedną z bielszczankami. Znacznie gorzej w tej fazie ligi prezentowały się bydgoszczanki, które pomimo początkowych sukcesów, ostatecznie trzynastokrotnie musiały uznawać wyższość rywalek. Kilka z przegranych spotkań zakończyło się wynikiem 3:2.

Kto okaże się lepszy w tej rywalizacji? Czy zakończy się ona w trzech spotkaniach, czy raczej potrzebne będzie rozegranie większej ilości meczów? Częściową odpowiedź na te pytania poznamy w poniedziałek i wtorek. Obydwa spotkania rozpoczną się o godzinie 17.00.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-04-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved