Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kazimierz Pietrzyk: Nie ma żadnego kompleksu

Kazimierz Pietrzyk: Nie ma żadnego kompleksu

fot. archiwum

- Mamy okazję pokazać, że potrafimy grać w siatkówkę i chcemy przełamać to pasmo porażek. Marzeniem byłoby wygrać dwa pierwsze mecze we własnej hali i potem zakończyć rywalizację w Jastrzębiu - uważa prezes ZAKSY, Kazimierz Pietrzyk.

Chyba po raz pierwszy rozgrywki ligowe zostały przerwane na kilkanaście dni. Czy może to spowodować, że cała praca, jaką do tej pory wykonał zespół, by zbudować formę na te najważniejsze spotkania, nie będzie miała teraz znaczenia?

Kazimierz Pietrzyk:Takiej sytuacji jeszcze nie było. Nikt nie spodziewał się takiej tragedii i nie był na nią przygotowany. W rozgrywkach doszło do zamieszania. Terminy naszych spotkań ustalane były trzy razy, ale nikogo przecież za to nie można winić. Zaczyna brakować czasu, bo sezon ligowy się wydłuży, a za chwilę rozpoczną się zgrupowania kadry narodowej i występy reprezentacji. Jednak musimy sobie z tym poradzić. Te problemy dotknęły wszystkie kluby. Każdy jest w takiej samej sytuacji.

W półfinale ZAKSA gra z drużyną, która ostatni jej nie leży? Czy kędzierzynianie mają kompleks Jastrzębskiego Węgla?Nie ma żadnego kompleksu. Nie ciąży nad nami żadne fatum. Rywal jest mocny. Ostatnio spisywał się bardzo dobrze. Nie ma jednak drużyn niepokonanych, a my mamy okazję pokazać, że potrafimy grać w siatkówkę i chcemy przełamać to pasmo porażek. Marzeniem byłoby wygrać dwa pierwsze mecze we własnej hali i potem zakończyć tę rywalizację w Jastrzębiu, ale nie będzie łatwo.

Przed rokiem Guillaume Samica niemal w pojedynkę odebrał ZAKSIE brązowy medal. Jakiego siatkarza rywali obawia się pan teraz najbardziej?

Dużo na pewno będzie zależało od dyspozycji Pawła Abramowa, ale wydaje mi się, że najgroźniejszy może być Igor Yudin. Ostatnio grał wyśmienicie. Atakuje piłki na niewyobrażalnym zasięgu. Porównałbym go do Mariusza Wlazłego w swojej dobrej formie.

Rozmawiał Grzegorz Łabaj – więcej na plusliga.pl

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-04-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved