Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: W Jaworznie zaczyna się walka o utrzymanie

I liga M: W Jaworznie zaczyna się walka o utrzymanie

fot. archiwum

Niejako w cieniu gry o awans do PlusLigi rozpoczyna się rywalizacja o utrzymanie w gronie pierwszoligowców. W poniedziałek i wtorek walkę o pozostanie w I lidze rozpoczynają siatkarze Energetyka Jaworzno i Pronaru Parkiet Hajnówka.

Walka o utrzymanie rozpoczęła się już w ubiegłym tygodniu. Swoje dwa spotkania (piątek-sobota) zdążyły już rozegrać Ślepsk Suwałki i Morze Szczecin. Oba zakończyły się zwycięstwami siatkarzy z Suwałk. Energetyk i Pronar do rywalizacji mieli przystąpić w ubiegłą sobotę i niedzielę, ale z wiadomych, smutnych przyczyn spotkania zostały przełożone.

Siatkarze Energetyka do ostatniej kolejki mieli nadzieję, że uda im się ominąć strefę w której należy walczyć o utrzymanie. Ostatecznie do ósmego miejsca zabrakło tylko… jednego punktu. W pierwszym etapie batalii o utrzymanie, siatkarzom z Jaworzna przyszło walczyć z Pronarem Parkiet Hajnówka, z którym najpierw na wyjeździe przegrali 0:3 a w rundzie zasadniczej biorąc pełny rewanż pokonali rywali w takim samym stosunku setów. Pierwsze dwa spotkania odbędą się w Jaworznie – ten atut gospodarze mają zamiar wykorzystać. Drużyna Energetyka, odkąd do klubu przyszedł z Burzy Wrocław Krzysztof Janczak, spisuje się bardzo przyzwoicie i po słabym początku sezonu, końcówka była bardzo udana, mimo, że nie udało się odrobić straty do bezpiecznej grupy ośmiu zespołów.

Siatkarzy z Hajnówki czeka bardzo ciężkie zadanie. Wprawdzie w ligowej tabeli zajęli miejsce tuż za Energetykiem, to stracili do jaworznian aż pięć punktów. Jednak drużyna prowadzona przez Pawła Blomberga bardzo solidnie przepracowała przerwę w rozgrywkach i z dużą mobilizacją przystępuje do walki o utrzymanie. Walka toczy się do trzech zwycięstw i jeżeli hajnowianom uda się wygrać choć jedno spotkanie w Jaworznie, to śmiało mogą pokusić się o niespodziankę w tej rywalizacji. Jak się ona zakończy? Przekonamy się wkrótce.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-04-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved