Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Grześki Kalisz szykują wzmocnienia na kolejny sezon

Grześki Kalisz szykują wzmocnienia na kolejny sezon

fot. archiwum

Działacze Grześków Helleny Kalisz spotkali się ze sztabem szkoleniowym i zawodnikami, dotyczące najbliższej przyszłości drużyny. Wkrotce mają pojawić się pierwsi kandydaci do gry w zespole - atakujący, przyjmujący, środkowy i rozgrywający.

Zarząd klubu z trenerami rozmawiał w środę, a w piątek spotkał się z siatkarzami, którzy na co dzień mieszkają poza Kaliszem. Są to Łukasz Murdzia, Piotr Haładus i Marcin Melnarowicz.Wszyscy wyrazili chęć pozostania – mówi wiceprezes Marcin Czerniak. Na razie nie było oficjalnej deklaracji ze strony pozostałych graczy, ale nikt raczej nie zakłada, żeby któryś z nich sam zrezygnował z występów w Kaliszu. W tej sytuacji decyzję dotyczącą ich przyszłości będą musieli podjąć szkoleniowcy i działacze. – Na razie z nikim jeszcze na ten temat nie rozmawialiśmy. Wszystko będzie zależało od tego, jakie wzmocnienia uda nam się poczynić – wyjaśnia Czerniak.

Z naszych informacji wynika, że po wakacjach w barwach Grześków wybiegnie dwóch-trzech nowych graczy. Jednym z nich może być Wojciech Pytlarz. Atakujący, który ostatnio występował drugoligowym AZS UW Warszawa (7. miejsce w grupie trzeciej) kończy studia na warszawskiej uczelni i chce wrócić do rodzinnego miasta. Pytlarz grał w kaliskiej ekipie, kiedy ta walczyła jeszcze na trzecioligowych parkietach, ale przed dwoma laty przeniósł się do Rośka Syców, a potem do stolicy. – Myślę, że z Wojtkiem dojdziemy do porozumienia i w przyszłym sezonie można się go spodziewać w naszym zespole – deklaruje Czerniak.

Pozostali gracze, którzy dołączą do zespołu to – póki co – zagadka. – Chętnych do gry w Kaliszu jest naprawdę sporo. Telefony cały czas dzwonią. Chyba w Polskę poszła wiadomość, że pod względem organizacyjnym klub wygląda całkiem nieźle i myślę, że stąd takie zainteresowanie – wyjaśnia Czerniak. Pierwsi testowani gracze pojawią się już na środowym treningu (godz. 18.00). Działacze nie chcą zdradzać ich nazwisk, ale wiadomo, że będzie to czwórka czołowych zawodników innych klubów drugoligowych – atakujący, przyjmujący, środkowy i rozgrywający.Autor tekstu: Marcin Ostajewski

Więcej w serwisie:

źródło: wielkopolskisport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-04-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved