Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Dąbrowianki faworytkami w pierwszych spotkaniach z AZS-em

Dąbrowianki faworytkami w pierwszych spotkaniach z AZS-em

fot. archiwum

W pierwszej rundzie play-off dąbrowska drużyna zmierzy się z AZS-em Białystok, która to ekipa „rzutem na taśmę" zapewniła sobie grę o miejsca 1-8. Faworytem tej rywalizacji są podopieczne trenera Waldemara Kawki, bowiem pierwsze dwa mecze rozegrają we własnej hali.

W ostatnich czterech ligowych spotkaniach MKS musiał uznać wyższość swoich rywalek, ulegając kolejno BKS-owi 2:3, Centrostalowi 0:3, drużynie z Piły 1:3 oraz Budowlanym 2:3. W Pucharze Polski drużyna z Zagłębia odniosła dwa zwycięstwa w stosunku 3:0 nad Treflem Sopot i zapewniła sobie awans do turnieju finałowego w Poznaniu. W meczu półfinałowym dąbrowianki uległy 1:3 Muszyniance i odpadły z dalszej rywalizacji.

AZS Białystok dzięki zwycięstwu 3:1 nad PTPS-em Piła zajął szóstą lokatę i może ze spokojem myśleć o najbliższych meczach. Podopieczne Wiesława Czai przygotowania do meczów z MKS-em rozpoczęły od dwóch wygranych sparingów z Atlantem Baranowicze (Białoruś) 4:0 i 4:1. Następnie ekipa z Podlasia udała się na tygodniowe zgrupowanie do Szczyrku, gdzie rozegrała spotkania kontrolne z BKS-em Bielsko Biała i zakończyło się ono remisem 2:2, a potem AZS pokonał MOSiR Mysłowice 4:0. W meczu tym kontuzji kolana doznała Katarzyna Wysocka, której występ stoi pod znakiem zapytania. Oprócz tej zawodniczki nie zagrają: atakująca Małgorzata Cieśla i grająca na pozycji środkowej Katarzyna Kalinowska. Jak podkreśla trener akademiczek Wiesław Czaja:Na pewno nie odpuścimy ani I rundy play-off, ani gier o miejsca 5-8, co wskazuje na to, że AZS łatwo nie odda pola gry i dodaje: wybierając zawodniczkę, która zastąpi Cieślę na ataku, trzeba brać pod uwagę jak wpłynie to na przyjęcie.

Z kolei dąbrowska ekipa zagra w pełnym składzie i jest to na pewno dużym atutem tej drużyny. Poza tym w historii dotychczasowych pojedynków pomiędzy tymi ekipami białostoczanki tylko jeden raz pokonały drużynę z Zagłębia, a pozostałe osiem meczów zakończyło się zwycięstwami dąbrowianek. Zawodniczki z Dąbrowy Górniczej rozegrały dwa sparingowe mecze z BKS-em i w obu padł remis 2:2. MKS będzie zapewne chciał przełamać fatalną serię meczów ligowych bez zwycięstwa , a podopieczne Wiesława Czai zagrają na luzie, co może sprawić, ze oba spotkania będą zacięte. Jak mówi trener Waldemar Kawka: – Przed sezonem wielu fachowców skazywało AZS Białystok na spadek, ja byłem ostrożny w opiniach na temat tego zespołu. Zawodniczki zajęły szóste miejsce i myślę, że to nie jest przypadek. Za nimi były jeszcze cztery drużyny, AZS sprawił kilka niespodzianek w lidze. Trzeba być bardzo skoncentrowanym grając z nimi.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-04-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved