Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Waldemar Kawka: Trzeba być skoncentrowanym

Waldemar Kawka: Trzeba być skoncentrowanym

fot. archiwum

Swoimi spostrzeżeniami i uwagami przed najbliższymi meczami w PlusLidze Kobiet oraz dotychczasowymi wynikami uzyskanymi przez dąbrowską drużynę dzieli się trener Waldemar Kawka, który uważa, że:- trzecie miejsce po rundzie zasadniczej to dobre miejsce.

Czy czymś wyjątkowym było zdobycie Pucharu Polski przez drużynę z Łodzi.  Czy był pan zaskoczony tą wygraną łódzkiej ekipy?

– Trudno powiedzieć, czy byłem zaskoczony. Na pewno drużyna z Łodzi zagrała bardzo dobrze, a pozostałe drużyny odbiegały poziomem. My w pierwszym meczu trafiliśmy na dobrze dysponowaną ekipę z Muszyny i widać, że ta drużyna dobrze grała i zagrała na swoim dobrym poziomie i chciała nam się zrewanżować za dwie porażki w lidze.. Przegraliśmy ten mecz z mistrzem Polski. Widać było, że w następnym meczu Muszynianka nie zagrała tak dobrze jak z nami. Myślę, że ten mecz z nami kosztował Muszynę wiele sił i nie zagrały one tak dobrze z Łodzią.

Którą z zawodniczek z łódzkiego klubu chciałby pan mieć w swoim składzie?– Nie zastanawiałem się nad tym którą z nich chciałbym mieć w swoim składzie. W Dąbrowie Górniczej mam dwanaście zawodniczek i na razie musimy sobie radzić tym zespołem, który mamy. Myślę, że na razie nie ma co rozpatrywać tego w tych kategoriach i jest na to za wcześnie.

Jakby pan podsumował całą rundę zasadniczą.

– Celem naszym przed rozgrywkami było zajęcie miejsca w pierwszej czwórce po sezonie zasadniczym. Zajęliśmy trzecie miejsce, co prawda zdarzyło się nam kilka gładkich porażek. Sezon ten był dla nas wyjątkowo ciężki, gdyż graliśmy w Lidze Mistrzyń, wiele podróżowaliśmy, do tego doszło zmęczenie. Ponadto mieliśmy wiele meczów w PlusLidze Kobiet, jeżeli spojrzymy na to trzecie miejsce po rudzie zasadniczej to myślę, że to jest dobry wynik.

Najlepszy moment tej rundy, który pana najbardziej ucieszył?

– Graliśmy falami i trudno coś powiedzieć. Na początku graliśmy dobrze, potem mieliśmy „dołek", następnie ponownie zanotowaliśmy kilka niezłych występów, końcówkę rundy zasadniczej była ciężka. Całe szczęście, że w Łodzi zdobyliśmy punkt, który pozwolił nam utrzymać trzecie miejsce.

Czy w pańskiej drużynie było jakieś pozytywne zaskoczenie?

– Ja staram się nie wyróżniać zawodniczek. Natomiast występy w Lidze Mistrzyń pozwoliły na okrzepnięcie młodym zawodniczkom: Marcie Haładyn, Ewelinie Sieczce, Krystynie Strasz. Myślę, ze to będzie główny pożytek z tego sezonu dla nich. One grając z mocnymi przeciwniczkami nabiorą pewności siebie, może nie okaże się to w tym sezonie, ale w następnym na pewno. Jest kilka zawodniczek, które ten sezon mogą zaliczyć do udanych i grają one nieźle.

Przed wami mecz z AZS-em Białystok. Jak oceniłby pan ten zespół?

– Przed sezonem wielu fachowców skazywało AZS Białystok na spadek, ja byłem ostrożny w opiniach na temat tego zespołu. Zawodniczki zajęły szóste miejsce i myślę, że to nie jest przypadek. Za nimi były jeszcze cztery drużyny, AZS sprawił kilka niespodzianek w lidze. Trzeba być bardzo skoncentrowanym grając z nimi.

Przed wami przerwa w rozgrywkach wiadomo z jakiego powodu, czy to bardzo rozbiło panu plan treningowy?

– Myślę, że każdemu rozbiło. Ta wyjątkowa sytuacja spowodowała, że nie mogliśmy grać we wcześniejszym terminie z drużyną z Białegostoku. Teraz po raz drugi musimy przygotowywać się do tych meczów. Wszyscy są w takiej samej sytuacji, póki co to gramy w poniedziałek i we wtorek.

źródło: mksdabrowa.tv

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-04-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved