Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > W Olsztynie chcą walczyć o puchary

W Olsztynie chcą walczyć o puchary

fot. archiwum

- Pomimo tego tygodnia przerwy w grze, w dalszym ciągu pracujemy dobrze - mówi trener Mariusz Sordyl. - Chłopaki pracują lepiej niż myślałem. Cieszę się, że udało nam się rozegrać ten mecz sparingowy z Treflem - dodał trener AZS UWM.

Przygotowując się do rywalizacji z Delectą Bydgoszcz, olsztyńscy akademicy rozegrali sparing z półfinalistą I ligi – Treflem Gdańsk. Trenerzy obu zespołów umówili się na pięć setów. Olsztynianie pokonali Gdańszczan 4:1. Zarówno trener Mariusz Sordyl jak i Jerzy Strumiło wykorzystali wszystkie ustawienia swojego zespołu i wypróbowali wszelkie warianty gry.

Pomimo tego tygodnia przerwy w grze, w dalszym ciągu pracujemy dobrze – mówi trener Mariusz Sordyl.Chłopaki pracują lepiej niż myślałem. Cieszę się, że udało nam się rozegrać ten mecz sparingowy z Treflem – dodał trener AZS UWM.

Siatkarze liczą na wsparcie kibiców i wspólną walkę o to, aby w niedzielę nie był to ostatni mecz w hali Urania sezonu 2009/2010. Albowiem o miejsca 5 – 8 gra się do dwóch wygranych meczów, natomiast w III rundzie nie będą rozgrywane mecze o VII miejsce. Dlatego też należy zrobić wszystko, aby siatkarze AZS UWM Olsztyn powrócili jeszcze w tym sezonie do hali Urania.Chciałbym, żeby to poniedziałkowe spotkanie nie było ostatnim we własnej hali w tym sezonie – stwierdza atakujący Wojciech Winnik.Po to trenujemy, by walczyć w każdym spotkaniu. Chcemy zapewnić AZS piąte miejsce i europejskie puchary w przyszłym sezonie. Sezon faktycznie zbliża się do końca, ale my nie myślimy jeszcze o tym gdzie zagramy w kolejnym sezonie. Mamy ogromny szacunek do swojej pracy, którą wykonaliśmy w tym sezonie i dopingujemy się do walki do końca, bo to może nam pomóc w podpisaniu nowego kontraktu w AZS, czy innym klubie – dodaje.

Najbliższy mecz zostanie rozegrany w poniedziałek 19 kwietnia w olsztyńskiej hali Urania. Początek spotkania o godzinie 18.00. Drugi i ewentualnie trzeci mecz rozegrany zostanie w dniach 22 i 23 kwietnia w Bydgoszczy.

źródło: azsuwmolsztyn.com.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-04-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved