Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Powrót Misty May-Treanor

Powrót Misty May-Treanor

fot. archiwum

Misty May-Treanor powraca do gry w Swatch FIVB World Tour. Siatkarka, która w październiku ubiegłego roku przeszła operację ścięgna Achillesa występowała w parze z Kerri Walsh. W nadchodzącym sezonie zagra jednak z Nicole Branagh. 

Misty May-Treanor i Kerri Walsh rozegrały razem dziewięćdziesiąt dziewięć spotkań. Do ich najważniejszych sukcesów niewątpliwie należą dwa złote medale olimpijskie oraz trzy krążki mistrzostw świata z tego samego kruszcu. W 2009 roku zespół przerwał wspólne występy, a powodem tego była ciąża Walsh. Na początku tego roku Amerykanie uznali siatkarki najlepszym zespołem dekady.

May-Treanor zerwała ścięgno Achillesa podczas … prób do amerykańskiej edycji „Tańca z gwiazdami". Siatkarka przyznała wówczas – Spędzę teraz więcej czasu ze swoim mężem. Jest to najlepszy czas, ponieważ nie jestem jeszcze pewna planów na najbliższy czas.

Aktualnie przygotowuje się ona do powrotu na boisko – Chciałam jak najlepiej wykorzystać wolny czas, niestety nie do końca mi się to udało. Planowałam spędzić go bardzo aktywnie, ale przeszkodziłą mi w tym kontuzja. Z jej powodu musiałam na nowo uczyć się chodzić i przypomnieć sobie jak gra się w siatkówkę – May-Treanor przyznała, że podczas rekonwalescencji skupiła się na pisaniu książki oraz powróciła na studia.

Zawodniczka przyznaje, iż pomimo tego, że czuje się już lepiej, nadal odczuwa pewne dolegliwości – Z każdym dniem jest lepiej. Nadal mam jednak problemy z wykonywaniem pewnych czynności i zdaję sobie sprawę z tego, że już nigdy noga nie będzie tak sprawna, jak przed operacją. Postaram się jednak nadrobić jak najwięcej.

W sezonie 2010 mistrzyni olimpijska zagra z Nicole Branagh, która w ciągu ostatnich czterech lat występowała z Elaine YoungsJestem bardzo podekscytowana grą z Nicole – stwierdziła May-Treanor i dodała – To oczywiste, że gra ona inaczej niż Kerri Walsh, ale obydwie ciężko pracujemy i chcemy osiągnąć jak najwięcej. Mam nadzieje, że pomogę jej w staniu się jeszcze lepszą zawodniczką, wiem, że również mogę nauczyć się od niej wielu rzeczy. Wierzymy, że nie będziemy się razem nudzić.

Starty w Swatch FIVB World Tour siatkarki rozpoczną 20 kwietnia w Brazylii. Celem May-Treanor jest zaprezentowanie się z jak najlepszej strony w turnieju inaugurującym sezon – Chciałabym wraz z Nicole znaleźć się na podium. Zespoły występujące w World Tour są jednak bardzo mocne i każdy turniej to wielka walka o zwycięstwo – Trenerami siatkarek są Marcio Sicoli i Butch May.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-04-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved