Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Polscy kadeci wygrali turniej w Belgii

Polscy kadeci wygrali turniej w Belgii

fot. archiwum

Młodzi reprezentanci Polski powoli zaczynają przyzwyczajać się do najwyższego miejsca na podium Kilkanaście dni temu wygrali turniej o Puchar Prezesa Łukoilu w Kaliningradzie. Wczoraj odebrali wyróżnienie za zwycięstwo w silenie obsadzonym turnieju w Belgii.

W finałowym meczu Polacy pokonali Rosjan 3:0. – Chłopcy zagrali chyba najlepszy mecz ze wszystkich jakie do tej pory mieli okazję grać – mówi po meczu trener reprezentacji Maciej ZendełPrezentowaliśmy się świetnie w każdym elemencie, kapitalnie na bloku, w którym zdobyliśmy aż 16 punktów. Rosjanie byli zupełnie bezradni łącznie z trenerem Kondrą, który tak rotował składem, że sam się w pewnym momencie w tym wszystkim już pogubił. Bardzo dobre zawody rozegrali dziś Michał Kaczyński i Nikodem Wolański.

Organizatorzy turnieju rozdali również nagrody indywidualne. Najlepszym blokującym turnieju został Marek Kamiński, najlepszym atakującym Łukasz Łapszyński, a rozgrywającym Nikodem WolańskiNagroda MVP przypadła w udziale jednemu ze Słowaków, chociaż w odczuciu większości powinna zostać przyznana Michałowi Kaczyńskiemu, który na tym turnieju prezentował się znakomicie – mówi trener Maciej Zendeł.

W tym roku szkoła Mistrzostwa Sportowego w Spale, z której rekrutuje się większość kadrowiczów, obchodzi 10-lecie powstania. – Cieszy, że nasi podopieczni już na samym początku drogi sportowej odnoszą sukcesy, to potem owocuje w późniejszych latach – mówi trener Zendeł.

Polska – Rosja
(25:20, 25:15, 25:22)

Polska: Wolański, Łukasik, Łapszyński, Kaczyński, Kamiński, Grzechnik, Luks (libero)Kadra na turniej w Belgii:

I trener: Maciej Zendeł
II trener: Andrzej Krowiak
Trener odnowy bilogicznej: Łukasz Hertel

Rozgrywający:
Wolański, Superlak, Dąbrowski;

Atakujący/przyjmujący:
Łapszyński, Kaczyński, Stolc, Białecki, Łukasik;

Środkowi:
Mucha, Kamiński, Grzechnik;

Libero:
Luks.

*Rozmawiała Katarzyna Biernacka – Reprezentacja.net

źródło: reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-04-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved