Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Joanna Staniucha-Szczurek: Wszystko zaczyna się od początku

Joanna Staniucha-Szczurek: Wszystko zaczyna się od początku

fot. archiwum

Siatkarki MKS Dąbrowa Górnicza przygotowują się do pierwszych spotkań play-off z AZS Białystok. - Wszystko zaczyna się od początku. Każdy ma czystą kartę, więc zespół z Białegostoku tak łatwo się nie podda - uważa Joanna Staniucha-Szczurek.

Po przerwie spowodowanej tragedią pod Smoleńskiem w poniedziałek siatkarki z Dąbrowy Górniczej wrócą na parkiet. Ostatnie wydarzenia jednak odcisnęły ślad na zawodniczkach MKS. – To był szok dla wszystkich, dla nas również, mimo że nie znałyśmy osobiście tych osób, które tam zginęły, z wyjątkiem pana Szmajdzińskiego, który kiedyś gościł na naszym meczu – mówi Magdalena Śliwa. Po tym zdarzeniu nie trenowałyśmy dwa dni, bo nie byłyśmy w stanie myśleć o czymś innym.

Jak zapowiada prezes dąbrowskiego klubu, Robert Karlik, pamięć ofiar katastrofy zostanie uczczona przed poniedziałkowym meczem minutą ciszy. Siatkarki MKS wystąpią w tym spotkaniu z czarnym opaskami. Czy tak długa przerwa w grze może jakoś wpłynąć na zawodniczki i ich przygotowanie do fazy play-off? – Na pewno troszkę tak, bo dawno tego grania nie było. Ale przygotowujemy się, mamy jeszcze troszeczkę czasu i mam nadzieję, że szczyt formy przypadnie na mecze z Białymstokiem i później na walkę o medale – twierdzi Joanna Staniucha-Szczurek.

To jest na pewno przeciwnik, z którym możemy wygrać, mam nadzieję, że to uczynimy – mówi Staniucha-Szczurek. – Teraz wszystko zaczyna się od początku. Każdy ma czystą kartę, tak więc zespół z Białegostoku tak łatwo się nie podda i będzie walczyć. Ich atutem jest to, że grają zespołowo, nie ma tam jednej liderki. Tym bardziej, że dosyć poważną kontuzję ma Gosia Cieśla i już chyba do końca sezonu nie zagra. Jakikolwiek byłby to przeciwnik, to musimy wyjść na boisko i wygrać trzy mecze.źródło: inf. własna, mksdabrowa.tv

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-04-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved