Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Ćwierćfinałowy turniej MP młodzików w Gdańsku

Ćwierćfinałowy turniej MP młodzików w Gdańsku

W miniony weekend w odbyło się osiem turniejów ćwierćfinałowych MP w kategorii młodzików. Do półfinału awansowały dwie najlepsze ekipy. Jeden z turniejów odbył się w Gdańsku, gdzie dalej przeszło KS Jastrzębie oraz Błyskawica-Maraton Szczecin.

Jednym z półfinalistów wyłonionych w Gdańsku zostali młodzi zawodnicy z zachodniopomorskiego. Trenerzy UKS Błyskawicy Szczecin Edward Wojnecki i Maratonu Świnoujście Krzysztof Dobek postanowili w tym sezonie połączyć swoje siły i z zawodników obu drużyn stworzyli dość silny zespół. –Chłopcy, chociaż pochodzili z dwóch różnych klubów potrafili bardzo dobrze się zgrać, stworzyć kolektyw, który ma jeden wspólny cel- mówi zadowolony trener Wojnecki. W pierwszym meczu młodzi siatkarze ze Szczecina i Świnoujścia zmierzyli się z KS Jastrzębie i przegrali 0:2.( rywalizacja toczyła się do dwóch zwycięskich setów). –W pierwszym secie żadna z ekip nie zagrała na swoim normalnym poziomie, ponieważ dały o sobie znać emocje. W drugim secie wywiązała się prawdziwa walka, w której szczęście uśmiechnęło się do przeciwników, którzy wygrali na przewagi i cały mecz 2:0- opowiada Wojnecki.

Niespełna 15 minut po tym spotkaniu siatkarze Błyskawica-Maraton zmierzyli się z drużyną GSZS Gorzów Wielkopolski. Po porażce z Jastrzębiem pałali rządzą rehabilitacji. Zmobilizowani gładko pokonali rywala 2:0 w setach do 13 i 11.

W niedzielę, przed ostatnią kolejką w najlepszej sytuacji była ekipa z Jastrzębia, która pokonała i Błyskawicę-Maraton i Trefla Gdańsk. Po jednej wygranej miały zespoły z Gdańska( z Gorzowem) i Szczecina. –W pierwszym niedzielnym meczu Jastrzębie pokonało Gorzów i o tym, kto awansuje z drugiego miejsca miał zadecydować nasz mecz z Treflem Gdańsk. Pierwszy set był bardzo wyrównany. Do około 20 punktu prowadził Trefl, ale końcówka należała do naszych siatkarzy. Drugi set przebiegał już pod nasze dyktando. Na początku seta przy udziale trudnej zagrywki Grzegorza Kamińskiego zespół zdobył 10 punktów z rzędu i prowadził 11:1. Potem już tylko kontrolował grę- opowiada Edward Wojnecki.

Najlepszym atakującym turnieju został Karol Gajo, natomiast najlepszym rozgrywającym wybrano Daniela Bielaszewskiego. W każdej z drużyn wybrano też najlepszego zawodnika. W zachodniopomorskiej ekipie został nim Grzegorz Kamiński.

W dniach 23-24 kwietnia półfinałowymi rywalami Błyskawicy-Maratonu na turnieju we Wrocławiu będą Gwardia Wrocław, Volley 5 Piotrków Trybunalski oraz MKS MDK Warszawa.

Zespół z Jastrzębia zagra natomiast u siebie i podejmie drużyny Żak Pyrzyce, UKS SMS Łódź oraz AZS UWM Olsztyn.