Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Bez zmian w finałach PlusLigi

Bez zmian w finałach PlusLigi

fot. archiwum

Odwołanie meczów ligowych i Final Four siatkarzy skomplikowało plany Daniela Castellaniego. Wobec tego trener reprezentacji postulował skrócenie rozgrywek finałowych do dwóch zwycięstw. Plany Argentyńczyka nie zostaną wprowadzone w życie.

Pierwotnie liga miała zakończyć się wcześniej, jednak z powodu żałoby narodowej na ponad tydzień wstrzymano rozgrywki siatkarskiej ekstraklasy. Z tego samego powodu odwołano Final Four Ligi Mistrzów, który w ubiegłą sobotę i niedzielę miał odbyć się w łódzkiej Atlas Arenie. Nowy termin turnieju to pierwszy weekend maja.

Jeżeli walka o złoto mistrzostw Polski toczyć się będzie przez pięć spotkań, PlusLiga zakończy się 15 maja. Stąd też pojawił się pomysł Daniela Castellaniego, aby zespoły walczyły do dwóch zwycięstw. Inicjatywa ta spotkała się ze sprzeciwem władz ekstraklasy oraz klubów – Szanuję tę decyzję, ale wciąż uważam, że finały rozgrywane do dwóch zwycięstw byłyby najsprawiedliwsze. Na przełożeniu Final Four straciłaby trochę reprezentacja i trochę kluby. To byłby kompromis. A tak, PlusLiga nie traci nic, kłopoty ma tylko kadra – ocenił ostateczne rozwiązanie szkoleniowiec reprezentacji.

Według planów szkoleniowca, zgrupowanie reprezentacji Polski rozpocznie się 17 maja w Spale. Uczestnictwo w Lidze Światowej biało-czerwoni zainaugurują 5 czerwca, kiedy to w Stuttgarcie zagrają przeciwko reprezentantom Niemiec.W sobotę Daniel Castellani wybiera się na półfinał Serie A pomiędzy Itasem Diatec Trentino, a Lube Banca Macerata. W klubach tych występują Łukasz Żygadło i Sebastian Świderski. O ile ten drugi, po ciężkiej kontuzji ścięgna Achillesa powoli wraca do formy i w początkowej fazie przygotowań pracował będzie z kadrą B, to Żygadło ma szansę na występ w Lidze Światowej w pierwszej reprezentacji. Jak stwierdził szkoleniowiec – Ważne, że Łukasz (Żygadło – przyp.red.) znajdzie się w wyjściowym składzie Itasu, to świetny dla niego moment na pokazanie się. A co do Sebastiana (Świderskiego – przyp.red), to szczerze mówiąc, nie spodziewałem się, że tak szybko wróci do formy po poważnej kontuzji. Wiadomo jednak, że to twardy facet z charakterem. Kadra B to dla niego żaden dyshonor. Sebastian dostał specjalny program przygotowań i powiedziałem mu, że docelową imprezą dla niego są tegoroczne mistrzostwa świata.

Pojedynek półfinałowy Serie A odbędzie się w niedzielę, w dniu pogrzebu pary prezydenckiej – Z tego względu to będzie dla nich bardzo trudny dzień – uważa Castellani.

źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy, Super Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-04-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved