Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Alberto Cisolla zagra na piasku

Alberto Cisolla zagra na piasku

fot. archiwum

Znany polskim kibicom Alberto Cisolla wystąpi w rzymskim turnieju Swatch FIVB World Tour. Popularny "Ciso" otrzyma dziką kartę, a jego partnerem będzie Gianluca Casadei. Zawodnik przyznał, że od wielu lat myślał o spróbowaniu swoich sił na piasku.

W halowej siatkówce osiągnął bardzo wiele. Był między innymi kapitanem reprezentacji, która na igrzyskach w Atenach wywalczyła srebrny medal, a podczas odbywających się w Rzymie finałów ME w 2005 roku, wybrany został MVP turnieju. Nie można zapomnieć o złotym medalu europejskiego czempionatu. Po zakończeniu sezonu klubowego Alberto Cisolla spróbuje swoich sił w siatkówce plażowej, a zadebiutuje podczas rozgrywanego w malowniczej scenerii Rzymu turnieju w ramach Swatch FIVB World Tour.

Dlaczego zdecydowałeś się na udział w World Tour?

– Od dawna myślałem o tym. W wolnym czasie zawsze gram w siatkówkę plażową, dlatego od wielu lat myślałem o możliwości startu w tym przedsięwzięciu i uczestnictwie w World Tour w Rzymie, który jest wspaniałą i unikalną okazją do zaprezentowania się. Jestem pewien, że będzie to świetne doświadczenie.

Kiedy podjąłeś ostateczną decyzję?

– Zawsze kochałem siatkówkę plażową. Interesowała mnie również dlatego, że jestem siatkarzem. W tym roku wiele się zmieniło, nie wystąpię w reprezentacji Włoch, więc będę miał więcej wolnego czasu. Rozważałem możliwość wzięcia udziału w niektórych turniejach mistrzostw Włoch w siatkówce plażowej oraz niektórych imprezach CEV, ale kiedy pojawiła się możliwość uczestnictwa w World Tour nie zastanawiałem się dwa razy i od razu się zdecydowałem.

Czujesz się gotowy fizycznie i psychicznie do podjęcia nowego wyzwania?

– Nie powinienem mieć problemów fizycznych i tych dotyczących adaptacji. Jestem ciekaw, jak zareaguję na nowe boisko i jak zaprezentuję się z technicznego punktu widzenia. Sądzę, że podołam temu wyzwaniu. W tym momencie jest to dla mnie rodzaj próby, ale znam przykłady byłych siatkarzy halowych, którzy dobrze radzą sobie na piasku. Choćby holenderska para Nummerdor i Schuil. Nie czuję żadnych ograniczeń, ale zobaczymy jak to wszystko dalej się potoczy.

World Tour jest dla Ciebie zupełnie czymś nowym. Myślisz już o tym turnieju?

– Na razie biorę udział w półfinałach Serie A i na tym skupiam się najbardziej. Swój czas dla siatkówki plażowej znajdę wówczas, gdy padnie ostatni punkt w naszym ligowym spotkaniu. Rozmawiałem z kierownictwem klubu, które wyraziło zgodę na ten eksperyment.

Czy wykorzystasz coś z Twojego dotychczasowego doświadczenia?

– Jestem sportowcem i duch rywalizacji pewnie weźmie górę, ale trzeba być realistą. Zawsze staram się dać z siebie wszystko. Kiedy zakończę sezon w Maceracie, rozpocznę realizowanie planu przygotowań na piasku, być może wystąpię w innych turniejach. Decyzje będziemy podejmować na bieżąco.

Wiążesz swoją przyszłość z siatkówką plażową?

– Na razie jest to realizacja moich pragnień. Pozostanę w Maceracie i będę próbował łączyć występy w klubie z grą na piasku.

Myślałeś już o igrzyskach w Londynie?

– Kto wie, może uda mi się po raz trzeci wystąpią na olimpiadzie, tylko tym razem na piasku. (śmiech)źródło: cev.lu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-04-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved