Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Wiesław Popik: Puchar Polski to nie był przypadek

Wiesław Popik: Puchar Polski to nie był przypadek

fot. archiwum

Do sobotniego spotkania Budowlanych Łódź z PTPS Piła nie doszło z uwagi na tragiczne wydarzenia pod Smoleńskiem. - Wszyscy odczuwamy nastrój przygnębienia po tej wielkiej tragedii i nie jest łatwo przygotowywać się do meczów - uważa Wiesław Popik.

W pierwszym spotkaniu łodzianki pokonały PTPS Piła 3:2. Prowadząc 2:0 oddały jednak całkowicie inicjatywę rywalkom i dopiero w tie-breaku rozstrzygnęły losy spotkania. – – Nie będę ukrywał, że nie byłem zadowolony z tego, jak zagraliśmy. Przy prowadzeniu 2:0 wydawało się, że wygramy lekko, łatwo i przyjemnie, ale przyszedł moment dekoncetracji, który trwał o wiele za długo. Można więc powiedzieć, że to nie rywalki zagrały lepiej, tylko my im na więcej pozwalaliśmy. Musimy skupić się na tym, by nie robić aż tylu niepotrzebnych błędów, jak zdarzyło nam się w trzecim i czwartym secie – uważa trener Budowlanych, Wiesław Popik.

Drugie spotkanie miało odbyć się o godz. 12:00 w sobotę, jednak z uwagi na tragiczne wydarzenia zostało odwołane. Oba zespoły spotkają się teraz dopiero w poniedziałek. Czy taka przerwa może mieć wpływ na dyspozycję siatkarek? – – O tym przekonamy się dopiero podczas meczu. Wszyscy odczuwamy nastrój przygnębienia po tej wielkiej tragedii i nie jest łatwo przygotowywać się do meczów. Trochę zaburzony został też mikrocykl treningowy, ale przecież w takim samym stopniu co nas, dotyczy to drużyny naszych przeciwniczek – mówi trener łodzianek.

Łodzianki chcą wygrać poniedziałkowe spotkanie, by do Piły pojechać z komfortem dwóch zwycięstw. – Życzyłbym sobie, by zakończyć rywalizację w trzech spotkaniach, bo mielibyśmy więcej czasu na przygotowania do półfinałów. Jednak to nie będzie łatwe. Każdy z trzech wygranych w tym sezonie meczów było dla nas bardzo ciężki. Pilanki nie poddają się i walczą do końca – twierdzi Wiesław Popik. – Zdobycie Pucharu Polski to nie był przypadek. Sukces postawił nas wyżej w ligowej hierarchii. Ten zespół jest mocny – zapowiada Popik.źródło: Express Ilustrowany, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-04-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved