Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Siatkarki Fenerbahce Stambuł z Pucharem Turcji

Siatkarki Fenerbahce Stambuł z Pucharem Turcji

Niezwykle zacięty przebieg miała rywalizacja o puchar Turcji. Fenerbahce Stambuł po porażce w pierwszym meczu 2:3 z VakifGunesTTelekom w rewanżu pokonało rywala również po tie-breaku. O losach pucharu zdecydował złoty set, wygrany przez Fenerbahce.

Drugi zespół tegorocznej Ligi Mistrzyń zdobył swoje pierwsze trofeum w tym sezonie. Siatkarki Fenerbahce Stambuł pokonały w rewanżowym meczu pucharu Turcji lokalnego rywala VakifGunesTTelekom 3:2. Ponieważ w pierwszym meczu padł identyczny wynik, ale dla rywalek, o zwycięstwie w tych rozgrywkach decydował złoty set. Ten wygrała Jekaterina Gamowa i jej koleżanki, 15:5 zdobywając puchar Turcji.

To jednak nie koniec rywalizacji pomiędzy tymi zespołami na krajowych parkietach. Obie drużyny są wymieniane jako faworyci do mistrzowskiego tytułu. Fenerbahce wygrało rundę zasadniczą ze sporą przewagą nad drugim VakifGunesTTelekom. Teraz oba kluby przystępują do rywalizacji play-off i ponownie będą mogły się spotkać w finale.

Fenerbahce Stambuł – VakifGunesTTelekom Stambuł 3:2
(25:18, 25:17, 14:25, 24:26, 15:12)

pierwszy mecz: 3:2 dla VakifGunesTTelekom
złoty set: 15:12 dla Fenerbahce