Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Marlon gotowy do gry w kadrze

Marlon gotowy do gry w kadrze

fot. archiwum

Brazylijczyk Marlon, który do tej pory był rezerwowym rozgrywającym w reprezentacji Brazylii już pod koniec maja będzie gotowy do gry w drużynie narodowej. Kontuzja palca, jakiej nabawił się podczas meczu ligowego nie jest tak groźna, jak się tego obawiano.

Przypomnijmy, że na początku kwietnia Marlon podczas jednego z meczów ligowych złamał palec prawej ręki. Początkowo prognozy lekarzy nie były zbyt pomyślne. Siatkarz miał przez sześć tygodni nosić gips, a rozważano nawet operację. Okazało się jednak, że uraz nie jest aż tak poważny i już niedługo zawodnik będzie mógł zdjąć opatrunek gipsowy. Podczas konsultacji z lekarzem stwierdzono, że struktura kości, mimo złamania, nie jest naruszona. Operacja nie jest potrzebna. Za tydzień już wyjmuję rękę z gipsu- mówi reprezentant Canarinhos.

Oznacza to, że Marlon będzie już niebawem gotowy do gry w kadrze. Niezwłocznie po otrzymaniu pomyślnej dla niego informacji zadzwonił do selekcjonera Bernardo Rezende. -Po pierwszej diagnozie nawet nie myślałem o powołaniu do kadry. Teraz sytuacja jest inna. Powiedziałam trenerowi: „Jeśli uważasz, że powinieneś mnie powołać, jestem do dyspozycji" -mówi szczęśliwy brazylijczyk.

Broniąca tytułu najlepszej ekipy sprzed roku reprezentacja Brazylii w ramach rozgrywek Ligi Światowej zagra w grupie A z Bułgarią, Koreą i Holandią. Główną imprezą będą jednak Mistrzostwa Świata w Italii, gdzie ten zespół również broni tytułu. Canarinhos wystąpią w grupie B wraz z Hiszpanią, Tunezją i Kubą. Podopieczni Bernardo Rezende przyjadą także do Bydgoszczy na doroczny Memoriał Huberta Jerzego Wagnera. Tuż przed MŚ zaplanowane są także sparingi z reprezentacją Polski.źródło: globoesporte.com, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-04-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved